بازی دسنترالند

به طور کلی بازی های متاورسی طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده اند و تعداد این بازی ها روز به روز در حال افزایش است. بازی دیسنترالند از بازی های محبوب متاورسی است که روش های درآمدی متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است و در این مقاله به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

امروزه در حوزه ی فناوری، بازی های واقعیت مجازی تبدیل به یکی از هیجان انگیزترین قسمت های این حوزه شدند که طرفداران زیادی پیدا کرده است. بازی های متاورسی بستری  است برای کسب درآمدهای فوق العاده که امروزه افراد بیشماری وارد این بازی ها شده اند. بازی دیسنترالند یکی از بازی های بسیار محبوب است که هلدینگ آلنداینوست در این مقاله به بررسی این بازی پرداخته است.

بازی دسنترالند

معرفی بازی دیسنترالند

 دیسنترالند بستری است مبتنی بر شبکه اتریوم که در فضای متاورسی این بازی این امکان وجود دارد تا شما همانند دنیای واقعی در آن فعالیت کنید. به طور مثال می توانید زمین بخرید و یا ساختمان، پارک، گیم و ... بسازید. در حقیقت در این فضای بی حدومرز بازی دیسنترالند هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. بازی دیسنترالند جزو بازی های Play to earn محسوب شده و از بازی های بسیار محبوب در بین افراد می باشد که می توانید یک زندگی واقعی را در بستر فضای مجازی تجربه کنید و درآمد کسب کنید. بازی های متاورسی دیگری نیز منتشر شدند مثل بازی پرطرفدار اکسی اینفینتی که در آن افراد می توانند با بازی کردن درآمدهای فوق العاده ای به دست آورند.

بازی دیسنترالند به وسیله آری میلیک و استبان اوردانو که هردوی آن ها آرژانتینی بودند، راه اندازی شد. اوردانو دارای سابقه ی خوبی در زمینه نرم افزار بوده و در شرکت Bitpay به عنوان مهندس نرم افزارمشغول به کار بوده و پس از آن شرکت smart contract solutions را تاسیس کردند. از طرفی هردوی آن ها پروژه bitcore و stremium را ایجاد کردند. بازی دیسنترالند با شرکت های بزرگی مثل District0x، Aragon و ImToken مشارکت کردند. در سال 2017 نیز سرمایه گذاران به نام مثل Animoca Brands،  Fabric Ventures، Digital currency group و Fundamental labs در بازی دیسنترالند نیز سرمایه گذاری کردند و این بازی توانست مجموع 25.5 میلیون دلار سرمایه جذب کند.  

نحوه ی عملکرد بازی دیسنترالند

همانطور که گفته شد بازی دسنترالند بستری است که به نوعی واقعیت مجازی بوده و مجهز به سازمان خودگردان و مستقل غیرمتمرکزمی باشد که در آن اجازه رای دهی مستقیم برای سیاست های سازمانی به هولدرهای ارز مانا داده می شود. در حقیقت این پروسه نه تنها بر روی انواع آیتم های مجاز حتی بر روی سرمایه گذاری برای خزانه DAO نیز تاثیرگذار می باشد.

به طور کلی بازی دیسنترالند یکی از بازی های درآمدزای متاورسی است. متاورس فضای جدیدی است که روز به روز در حال گسترش می باشد. برای درک هرچه بهتر بازی دیسنترالند باید ابتدا با مفهوم متاورس بیشتر آشنا شویم. متاورس یک واقعیت مجازی است که شما می توانید در آن همانند یک زندگی واقعی فعالیت کنید. به طور مثال امکان رانندگی، زندگی، انجام یک شغل و کسب درآمد در این بستر فراهم است. در واقع متاورس نوعی نسخه مجازی یک زندگی واقعی است. در این فضا گیمر در قالب یک آواتار بازی می کند . بازی های متاورسی ترکیبی از سیستم های رمزنگاری شده، واقعیت مجازی، رسانه های اجتماعی و یک جهان باز است. بازی دیسنترالند از قدرتمندترین بازی های متاورسی است که بر اساس یک زمان واقعی بنا شده است یعنی در این بستر پایانی وجود ندارد و امکان Pause یا حالت مکث در این بستر وجود ندارد. اگر قصد دارید که بازی های متاورسی مثل دیسنترالند را شروع کنید قبل از هرچیز لازم است تا یک اینترنت قوی داشته باشید و از تجهیزات تخصصی نیز مثل هدست، مانیتور و ... استفاده کنید چرا که در این صورت لذت بازی کردن در واقعیت مجازی چند برابر خواهد شد.

دسنترالند

شرایط سخت افزاری برای بازی دیسنترالند

برای انجام هرچه بهتر بازی دسنترالند بادی یکسری شرایط سخت افزاری را برای خود فراهم کنید که در این بخش به بررسی این موضوع پرداخته شده است. یکی از ابزارهای مهم یک کامپیوتر با حداقل 4 گیگابایت حافظه و با پردازنده 4 هسته ای و یک کارت گرفیک بسیار قوی احتیاج است. علاوه بر آن باید یک اینترنت قوی با سرعت دانلود 10 مگابایت بر ثانیه نیز در دسترس داشته باشید. داشتن یک کیف پول قابل اعتماد و استفاده از یکی از مرورگرهای کروم، فایرفاکس نیز لازم است. وجود این ابزار برای لذت بردن هرچه بیشتر فضای متاورس توصیه می شود چرا که بدون آن ها ممکن است تجربه نه چندان خوشایندی را از بازی دیسنترالند تجربه کنید.

لازم به ذکر است که برای بازی در فضای دیسنترالند باید مقداری ارزدیجیتال مخصوص به بازی دیسنترالند به نام Mana در اختیار داشته باشید تا بتوانید اقلام مدنظرتان مثل لباس، نوشیدنی، زمین دیجیتالی و ... را خریداری کنید. همچنین توکن های land NFT نیز احتیاج است تا قطعات زمین در دیسنترالند را خریداری کنید. گیمرهای متعددی در این زمینه فعالیت می کنند و توانستند از طریق بازی های متاورسی و استریم کردن، درآمدهای زیادی به دست آورند مثل مهدی بیزیکسر که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک کلیک کنید. 

نحوه ی ثبت نام در دیسنترالند

برای شروع کار در بازار کریپتو و کسب درآمد از بازی های متاورسی باید در ابتدا از نحوه ی کار و چگونگی بازی آگاه شد تا به درآمد سریع تری برسیم. بنابراین در این بخش به بررسی نحوه ی ثبت نام در بازی دیسنترالند پرداخته شده است.

جهت ثبت نام در ابتدا مرورگر کروم و یا فایرفاکس را باز کنید و وارد سایت رسمی Decentraland شوید و روی گزینه ی get started کلیک کنید. در این مرحله بازی دسنترالند برای شما دانلود می شود. در مرحله بعد از شما خواسته می شود تا توسط کیف پولتان وارد فضای دیسنترالند شوید. اگر که هنوز از حضور مداوم در دیسنترالند مطمئن نیستید، می توانید به عنوان یک guest یا مهمان وارد بازی دیسنترالند شوید. در غیر اینصورت روی گزینه ی اتصال به کیف پول کلیک کنید و به کیف پول متامسک خود وصل شوید.

در صورتی که قبلا یک حساب کاربری در دسنترالند ساخته اید، روی گزینه ی log in کلیک کنید اما اگر حسابی در این پلتفرم ندارید، باید یک حساب جدید به وسیله کیف پول خود بسازید و سپس یک آواتار برای خود بسازید و بازی را شروع کنید. برای ساخت آواتار از ویژگی های بسیار خلاقانه برای شکل ظاهری آن می توانید استفاده کنید. به طور مثال برای شکل لباس ها، کفش ها، شکل ظاهری آواتار که می تواند شبیه به ظاهر واقعی شما باشد.

بعد از اینکه فرآیند سفارشی سازی آواتار خود را به پایان رساندید، روی گزینه ی done کلیک کنید و یک اسم منحصر به فرد برای آواتار خود بسازید. روی گزینه ی next کلیک کنید تا وارد Genesis plaza شوید. در این مرحله سفر شما در جهان شگفت انگیز متاورس در دیسنترالند شروع می شود. برای اینکه بتوانید در فضای دیسنترالند بهتر بازی کنید، توصیه می شود تا دوره آموزشی ای که در پلتفرم دیسنترالند قرار گرفته است را مشاهده کنید تا بتوانید به شکل حرفه ای تری در این بستر بازی کنید. بازی دیسنترالند دارای یک گزینه به نام explore است که با استفاده از آن  می توانید در فضای بازی کاوش کنید و با مکان ها یا رویدادهای مختلف روبه رو شوید.

چگونگی خرید کاراکتر در مارکت پلیس دیسنترالند

همانطور که گفته شد فضای بازی های متاورسی همانند واقعیت زندگی است و لازم است که در این فضا اقدام به خرید یکسری اقلام ضروری کنید که به آن مارکت پلیس یا بازار می گویند. در حقیقت در فضای مارکت پلیس افراد می توانند انواع لباس ها، زمین مجازی و ... خریداری کنند و به خریدوفروش بپردازنند. اگر توکن مانا داشته باشید می توانید اقدامات بیشتری نیز در این فضا انجام دهید. علاوه بر آن کاربران می توانند در فضای دیسنترالند همه ی زمین های مجازی موجود را مشاهده کنند و بعد از بررسی زمین ها می توانند اقدام به معامله کنند.

روش های درآمدزایی در دیسنترالند

روش های متنوعی جهت کسب درآمد از بازی دیسنترالند وجود دارد که یکی از روش های پرسود همانند دنیای واقعی، خریدوفروش زمان های متاورسی است. در واقع به دلیل محدود بودن زمین ها ارزش آن ها زیاد است و روز به روز هم به ارزش آن افزوده می شود. در حقیقت شما می توانید با بازی در این پلتفرم، زمین های متاورسی به عنوان پاداش دریافت کنید. همچنین می توانید زمین ها را برای تبلیغات اجاره دهید و از این روش هم درآمدهای زیادی به دست آورید. از طرفی این امکان برای شما وجود دارد تا زمین ها را به توسعه دهندگان بدهید تا ساخت و ساز را در آن جا شروع کنند.

علاوه بر خریدوفروش زمین های متاورسی در دیسنترالند، انجام بازی های مجازی در این پلتفرم نیز یکی دیگر از روش های کسب درآمد است. به طور مثال این امکان وجود دارد که از بخش decentral games انواع پاداش و توکن های DG را کسب کنید. همچنین متاورس در حال ایجاد فرصت های شغلی بیشتری در واقعیت مجازی است مثلا tominoya casino نزدیک به 20 کارمند به شکل پاره وقت استخدام کرده است.

ارزدیجیتال دیسنترالند

همانطور که قبلا اشاره شد، بازی دسنترالند دارای یک ارزدیجیتال مخصوص به خود به نام mana است که مبتنی بر استاندارد ERC-20 اتریوم می باشد و جهت خرید زمین های مجاز، محصولات و خدمات درون بازی قابل استفاده است. در واقع این بازی طوری طراحی شده که زمانی که شما ارزدیجیتال MANA را به منظور خرید زمین در دیسنترالند استفاده می کنید، تعدادی از MANA سوزانده خواهد شد. هر زمین توسط تیم بازی برای اولین بار به مبلغ 1000 مانا جهت فروش عرضه خواهد شد اما امروزه اغلب زمین ها در بازار ثانویه معامله خواهند شدو این موضوع منجر به این شده است تا تغییرات قیمت برای زمین ها اتفاق بیافتد.

Decentraland

امتیازگیری و پاداش در بازی دیسنترالند

کاربران در بازی دیسنترالند می توانند با بازی یکسری توکن ها به عنوان پاداش و امتیاز به دست آورند که در این بخش به بررسی این موضوع پرداخته شده است.

یکی از توکن ها با ارزش که به نوعی توکن حاکمیتی است، توکن DG می باشد و در خزانه های مرتبط با این بازی قرار دارد که ارزش این توکن توسط ICE Poker سنجیده می شود و گیمرهای می توانند با انجام بازی ها این توکن با ارزش را به دست آورند. به طور مثال می توانند با بازی هایی که در ادامه معرفی خواهند شد، توکن DG را کسب کنند.

Gameplay mining: زمانی که در پلتفرم دیسنترالند بازی می کنید می توانید توکن DG و توکن Mana به دست آورید و زمانی که بازی های گروهی انجام دهید نیز می توانید توکن بیشتری نیز جذب کنید.

Referral rewards: کاربر در پلتفرم بازی می تواند به عنوان یک شرکت وابسته با معرفی کردن بازیکنان جدید اقدام به دریافت توکن DG کند.

Governance bonus: زمانی که توکن DG در قراردادهای شرکتی قفل شود، کاربر می تواند توکن های بیشتری هم به دست آورد.

آیتم های بازی دیسنترالند

آواتارها: به طور کلی برای بازی در بستر متاورس، در ابتدا یک شخصیت مجازی یا آواتار باید برای خود بسازید که این امکان وجود دارد تا آواتار خود را شخصی سازی کنید. برای شخصی سازی آواتار خود صدها لباس و پوشیدنی رایگان وجود دارد که می توانید نزدیک ترین ویژگی ها به خودتان را انتخاب کنید. در صورتی که مایل به استفاده از هیچ کدام از اقلام آماده نبودید، می توانید با پرداخت توکن مانا که رمزارز مخصوص بازی دیسنترالند است، برای خودتان یک کاراکتر منحصر به فرد بسازید. هر آواتار ساخته شده در بازی دیسنترالند مجهز به یک پاسپورت مخصوص بازی است که این پاسپورت این قابلیت را دارد تا با کیف پولی که سازگار با اتریوم است وصل شود.

سازنده ها: یکی از آیتم های بسیار جذاب برای بازی دیسنترالند این است که هنگامی که تعدادی زمین مجازی در این بستر خریداری می کنید، شما می توانید به عنوان یک سازنده فعالیت کنید و از منظره های پیش ساخته در زمین خود استفاده کنید. در حقیقت در این بازی یکسری بازی پیش ساخته وجود دارد که می توانید آن ها در زمین خودتان با سلیقه ی شخصی، جای گذاری کنید. نکته ی قابل اهمیت در این بین این است که امکان اضافه کردن این ویژگی حتی برای افراد خارج از تیم توسعه هم امکان پذیر است چرا که بازی دیسنترالند به شکل منبع باز فعالیت می کند.

بازار: همانطور که گفته شد بازی های متاورسی همانند یک دنیای واقعی است و در آن می توانید فعالیت های روزمره خود را به شکل مجازی انجام دهید. یکی از این فعالیت ها خرید است که شاید برایتان جالب باشد که در بازی های متاورسی بازارهایی وجود دارد که کاربر می تواند اقلام مورد نیازش را خریداری کند. این اقلام می تواند یک عینک آفتابی ساده باشد و یا حتی یک قطعه زمین یا ساختمان. حتی کاربران این بازی های جذاب و شگفت انگیز می توانند یک نام خاص را نیز از طریق بازار خریداری کنند.

سازمان خودگردان غیرمتمرکز: پس از انتشار بازی دیسنترالند، مدیریت و کنترل آن به یک سازمان خودگردان که به شکل غیرمتمرکز فعالیت می کند، واگذار شد. در حقیقت این ویزگی این امکان را به کاربران خود می دهد تا یکسری تغییراتی برای تقویت کردن فضای مجازی در شبکه ایجاد کنند. یکسری قراردادهای مهم در این سازمان قرار دارد که شامل قرارداد برای Estates، Land یا زمین ها، پوشیدنی ها و سرورهای محتوا. از طرفی میزان بالایی از ذخایر رمزارز مانا هم در این سازمان قرار گرفته است که این موضوع باعث استقلال بیشتر بازی دیسنترالند می گردد که در نهایت پاداش و تخفیف هایی را برای کاربران ارائه می دهد.

آینده بازی دیسنترالند

امروزه بازی دیسنترالند طرفداران زیادی در بین افراد به خصوص جوانان پیدا کرده است که از دلایل مهم آن برگزاری رویدادها مثل کنسرت می تواند باشد. در حقیقت در این بستر می توانید بدون حضور فیزیکی، بلیت کنسرت یک خواننده را دریافت و در کنسرت شرکت کنید. همچنین این امکان وجود دارد که در رویدادهای مختلف بروید، با افراد معاشرت کنید و به تعامل بپردازید. با توجه ارتباط مستقیم متاورس با شبکه بلاکچین و NFT، پیش بینی می شود که آینده بازی های متاورسی مثل دیسنترالند می تواند بسیار مثبت و چشمگیر باشد و در آینده افراد زیادی به بازی های درآمدزای متاورسی روی خواهند آورد.

جمع بندی

به طور کلی بازی های متاورسی طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده اند و تعداد این بازی ها روز به روز در حال افزایش است. بازی دیسنترالند از بازی های محبوب متاورسی است که روش های درآمدی متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است و در این مقاله به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب