Tether
Tether

تتر

اطلاعات کلی

0.999893 0.0000866341 (%0.01)
نام Tether
نام فارسی تتر
نماد usdt
وبسایت https://tether.to
توییتر https://twitter.com/tether_to
به روزرسانی ۱۴۰۳/۳/۷ ۱۰:۳۰:۰۷

مارکت

رنک #3
آخرین قیمت 0.999893
حجم ۲۴ ساعت 51602535848
مارکت کپ 111927000000
دامیننس مارکت کپ 4.3638

درصد تغییرات

تغییرات ۱ ساعت % 0.028
تغییرات ۲۴ ساعت % 0.009
تغییرات ۷ روز % -0.02
تغییرات ۳۰ روز % 0.047
تغییرات ۶۰ روز % 0.028
تغییرات ۹۰ روز % -0.035

تحلیل تکنیکال Tether

در مورد تتر

نقد و بررسی تخصصی تتر

استیبل کوین‌ها در چند سال اخیر، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران ارز های دیجیتال را به خود گرفتند. تتر، بزرگ ترین استیبل کوین بازار، راه جدیدی برای سرمایه‌گذاران است تا سرمایه خود را از نوسانات بازار امن نگه دارند. در صرافی های آنلاین ارز های دیجیتال اگر به نماد هر ارز دقت کنید، متوجه می‌شوید تمامی تمامی رمزارز های بازار پسوند USDT دارند. این به معنی قابل انتقال بودن این ارزها به ارز تتر است. اما شبکه تتر چه ویژگی هایی دارد و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ در این مطلب هلدینگ آلنداینوست به این موضوع می‌پردازد.

تتر چیست؟

تتر (USDT) ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین است که تلاش دارد قیمت خود را ثابت نگه دارد. همانطور که عنوان شد، این ارز توسط سرمایه‌گذارانی استفاده می‌شود که تلاش می‌کنند بدون از دست دادن سرمایه، از نوسانات بالای سایر ارز های دیجیتال جلوگیری کنند. با وجود استیبل کوین‌ها، مدیریت ریسک در بازار ارز های دیجیتال را کمتر شده و به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران راهی برای امن سازی دارایی های خود ارائه داده شده است.

در بازار ارز های دیجیتال، نقدینگی برخی از ارزها همچون بیت‌کوین می‌تواند دشوار باشد. استیبل کوین‌ها برای فراهم سازی نقدینگی بیشتر و آسوده‌تر ایجاد شدند که در میان آنها، ارز تتر محبوب ترین است.  سازمان Tether Limited ذخایر توکن تتر را مدیریت می‌کند. این سازمان همچنین برای ثابت سازی ارزش رمزارز تتر، در مواقعی سکه‌ها را می‌سوزاند تا نسبت عرضه به تقاضا حفظ شود و قیمت هر تتر همیشه با هر دلار یکسان باقی بماند. 

ارز دیجیتال تتر بر روی لایه‌ای از یک سیستم مبتنی بر بلاک‌چین بیتکوین بنام Omni ساخته شده است. دفترکل ارز دیجیتال تتر در بلاک‌چین بیت‌کوین و همچنین، Liquid که زنجیره جانبی بیت‌کوین است نگهداری می‌شود و تراکنش‌ها با استفاده از Omni Explorer قابل مشاهده هستند.

تاریخچه اتریوم

تتر (USDT) که در ژوئیه 2014 توسط براک پیرس، کریگ سلرز و ریو کالینز تأسیس شد، در ابتدا با نام Realcoin شناخته می‌شد. تتر ارز دیجیتالی است که معمولاً به عنوان استیبل کوین شناخته می‌شود و هدف آن حفظ نسبت مبادله 1: 1 ثابت با دلار آمریکا است. همانطور که اشاره شد، تتر از اولین استیبل کوین هایی بود که بر پایه Omni ساخته شد. این سیستم لایه پروتکلی برای بیت‌کوین بود و مفهوم استیبل کوین را در سال 2012 به جهان معرفی کرد. تتر پیشگام چیزی بود که اکنون به عنوان یک مدل پایدار با پشتوانه فیات شناخته می‌شود.

ارز دیجیتال تتر، برای حل دو مشکل اصلی بازار ارز های دیجیتال، نوسانات بالا و توانایی تبدیل ارز های فیات به ارز های دیجیتال و برعکس خلق شد. برای پرداختن به این مشکلات، تتر یک ارز دیجیتال ایجاد کرد که به طور کامل توسط سپرده‌ های دلار آمریکا در بانک‌ها پشتیبانی می‌شد. در بلاک‌چین اتریوم، توکن های ارز دیجیتال تتر به عنوان توکن های ERC-20 نشان داده می‌شوند.

تفاوت قیمت تتر و دلار

در بازار ارز های دیجیتال تمامی ارز‌ها نوسانات و تفاوت قیمت و ارزش دارند. همانطور که اشاره شد، ارز دیجیتال تتر استیبل کوین است. به آن معنی که ارزش آن همیشه برابر یک دلار است. با اینحال اگر قیمت لحظه‌ای تتر را دقیق حساب کنید متوجه می‌شوید ارزش تتر معمولا کمی از دلار بیشتر است. این تفاوت قیمت میتواند تا 2000 تومان نیز برسد. این تفاوت قیمت چند دلیل اصلی دارد که در ادامه به هریک می‌پردازیم:

سیاست های ارزی

از دلایل تفاوت قیمت بین تتر و دلار کاغذی، سیاست های ارزی دولت است. تا چندی پیش هر فرد با شماره شناسنامه خود می‌توانست تنها تا مقدار خاصی دلار خریداری کند، به این معنی که در خرید دلار محدودیت وجود داشت. در عوض این محدودیت برای ارز دیجیتال تتر وجود ندارد و افراد می‌توانند هر مقدار که مورد نیازشان بوده تتر خریداری کنند. این محدودیت در خرید دلار کاغذی باعث بیشتر شدن تقاضا برای ارز دیجیتال تتر شد که می‌تواند تا حدی بر ارزش آن تاثیر بگذارد.

کارمزد شبکه های مختلف

تتر ارز دیجیتالی است که بر روی بلاک‌چین های متفاوتی ساخته شده است. بلاک‌چین‌ها ساختار و مقیاس های مختلفی دارند. این ساختار و مقیاس‌ها ارتباط مستقیم با کارمزد شبکه دارند. برای مثال، تتر هم بر روی بلاک‌چین بیت‌کوین ساخته شده و هم بر روی بلاک‌چین اتریوم اما امروزه از تتر در شبکه بیت‌کوین کمتر استفاده‌ می‌شود چراکه کارمزد انتقالات شبکه همواره با ارزش بیت‌کوین متغیر است.

عرضه و تقاضا

از دیگر دلایل تفاوت قیمتی این دو ارز، عرضه و تقاضای آنها است. عرضه و تقاضا به معنی مقدار موجود از آن ارز در بازار و مقدار درخواست در بازار است. اگر عرضه یک ارز بیشتر از تقاضای آن باشد، قیمتش کاهش میابد و اگر تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت افزایش میابد.

کارمزد صرافی های ایرانی

از دیگر از عوامل تاثیرگذار، کارمزد صرافی های ایرانی است. صرافی های ایرانی برای هر تراکنش از شما کارمزدی دریافت می‌کنند. این کارمزد در صرافی های مختلف متفاوت است. معمولا صرافی هایی که نقدینگی (گردش مالی) کمتری دارند کارمزد بیشتری می‌گیرند و تتر را با قیمت بالاتری حساب می‌کنند.

جمع‌بندی

استیبل کوین‌ها در چند سال اخیر، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران ارز های دیجیتال را به خود گرفتند. تتر، بزرگ ترین استیبل کوین بازار، راه جدیدی برای سرمایه‌گذاران است تا سرمایه خود را از نوسانات بازار امن نگه دارند. در صرافی های آنلاین ارز های دیجیتال اگر به نماد هر ارز دقت کنید، متوجه می‌شوید تمامی تمامی رمزارز های بازار پسوند USDT دارند. این به معنی قابل انتقال بودن این ارزها به ارز تتر است. در بازار ارز های دیجیتال، نقدینگی برخی از ارزها همچون بیت‌کوین می‌تواند دشوار باشد. استیبل کوین‌ها برای فراهم سازی نقدینگی بیشتر و آسوده‌تر ایجاد شدند که در میان آنها، ارز تتر محبوب ترین است.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با تتر

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به تتر را مشاهده کنید

سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل
سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل

در پی درگیری‌های نظامی میان ایران و اسرائیل در اوایل سال 2024، بازار ارزهای دیجیتال، به خصوص بیت‌کوین، شاهد نوسانات شدید و کاهشی چشمگیر بود.

بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E
بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E

بازی‌های P2E (Play-to-Earn)، که گاهی با عنوان بازی‌های "بازی کن تا کسب درآمد کنی" شناخته می‌شوند، نوآوری جدید و قابل توجهی در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌روند.

آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال
آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال

آیا تا کنون به دنبال راهی برای درک بهتر ارزهای دیجیتال بوده‌اید؟ آیا می‌خواهید بیشتر بدانید که چگونه تحلیل بنیادی می‌تواند به شما کمک کند؟

چگونه از کلاهبرداری  ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟

سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد، در عین حال به بستری مناسب برای کلاهبرداری و اعمال متقلبانه برای کلاهبرداران تبدیل شده‌ است.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی
آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی

در عصر دیجیتال امروزی، جایی که ارزهای دیجیتال به سرعت در حال تغییر چهره مالی جهان هستند، تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای معامله‌گران برای تفسیر و پیش‌بینی روندهای بازار به شمار می‌رود.

چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟

محافظت از دارایی های رمزنگاری به شما کمک می کند که بدانید چگونه هدف قرار گرفته اید و چه کاری می توانید انجام دهید.

بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارد، اما انتخاب بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری نیازمند شناخت عمیق و تحلیل دقیق است.

کانال سیگنال کریپتو و فارکس
کانال سیگنال کریپتو و فارکس

قیمت اشتراک از ۷,۷۹۷,۹۰۰ تومان

چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟
چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟

برای پرداختن به این موضوع که چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم هلدینگ آلنداینوست ابتدا به تعریف کيف پول ارز دیجیتال می‌پردازد...

ماینینگ اتریوم
ماینینگ اتریوم

اتریوم به عنوان یکی از ارزهای محبوب و پرارزش در بازار کریپتو به شمار می‌آید و استخراج آن یکی از روش‌های اصلی برای به دست آوردن این ارز دیجیتال است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد تتر چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد تتر را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب