BNB
BNB

بایننس کوین

اطلاعات کلی

230.67 -2.217 (%-0.96)
نام BNB
نام فارسی بایننس کوین
نماد bnb
وبسایت https://bnbchain.org/en
توییتر https://twitter.com/bnbchain
به روزرسانی ۱۴۰۲/۹/۱۵ ۰۸:۵۵:۰۷

مارکت

رنک #4
آخرین قیمت 230.67
حجم ۲۴ ساعت 842736458
مارکت کپ 35135600000
دامیننس مارکت کپ 2.2015

درصد تغییرات

تغییرات ۱ ساعت % -0.025
تغییرات ۲۴ ساعت % -0.961
تغییرات ۷ روز % 0.709
تغییرات ۳۰ روز % -4.53
تغییرات ۶۰ روز % 8.451
تغییرات ۹۰ روز % 7.413

تحلیل تکنیکال BNB

در مورد بایننس کوین

نقد و بررسی تخصصی بایننس کوین

کمتر کسی است که در بازار ارز های دیجیتال فعال باشد و درباره جامع ترین صرافی رمزارزها بی‌اطلاع باشد. بایننس بزرگ ترین صرافی معامله‌گری ارز های دیجیتال است که بیش از 600 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این صرافی دارای ارز دیجیتال بخصوص خود نیز است، بایننس‌کوین که با نماد BNB نشان داده می‌شود چهارمین رتبه را میان برترین ارز های دیجیتال دارد. اما این ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ در این مطلب هلدینگ آلنداینوست به این موضوع می‌پردازد.

بایننس‌کوین چیست؟

ارز بایننس‌کوین در ابتدا مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بود و از استاندارد ERC 20 پیروی می‌کرد، اما پس از مدتی به توکن اصلی زنجیره بایننس تبدیل شد. در جولای 2017 به عنوان بخشی از عرضه اولیه سکه (ICO) با سقف 200 میلیون توکن BNB راه اندازی شد. تقریباً نیمی از سرمایه جمع‌آوری‌ شده در طول ICO برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شد و یک سوم باقیمانده به ساخت پلتفرم بایننس و به‌ روزرسانی ‌های ضروری در اکوسیستم بایننس اختصاص داده شد. بایننس کوین نوعی دارایی رمزنگاری شده مشابه با سایر دارایی ‌های دیجیتال موجود در بازار است، چراکه کاهش یا افزایش ارزش آن نسبت به عرضه و تقاضا و معاملات جامعه شکل می‌گیرد. افراد می‌توانند BNB را در کیف پول های سازگار خارج از صرافی های کریپتو نگه دارند و سکه را مستقیماً برای پرداخت یا موارد دیگر به دیگران ارسال کنند.

مکانیزم سوختن خودکار بایننس

در صنعت کریپتو، سوزاندن سکه مکانیسمی برای کاهش تورم است. این مکانیسم برای حذف دائمی سکه‌ها از گردش در شبکه استفاده می‌شود. اکثر پروژه های رمزارز ها، از جمله بایننس، به طور دوره‌ای سکه‌های شبکه خود را می‌سوزانند تا ارزش دارایی دیجیتال خود را حفظ کنند و اثر تورم را کاهش دهند.

در مورد بایننس، صرافی رمزنگاری این برنامه را در اواخر سال 2017 آغاز کرد و تا به امروز بیش از 38 میلیون توکن را از طریق دوره سه ماهه خود سوزانده است. این صرافی در نظر دارد تا ۱۰۰ میلیون توکن بایننس را از طریق سوزاندن دوره‌ای خود از بین ببرد که ۵۰ درصد از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد.

بایننس‌کوین از دو مکانیسم سکه سوزی سود می‌برد. مکانیسم اول شامل سوزاندن بخشی از توکن‌ هایی است که برای کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره BNB خرج می‌شود، و مکانیسم دوم، رویداد های سوزاندن سه ماهه بایننس است.

پیش از این، رویداد سوختگی سه ماهه بر اساس درآمد حاصل از صرافی متمرکز بایننس بود. اما با توسعه برنامه جدید BNB Auto-Burn، تعداد توکن ‌هایی که باید سوزانده شوند، با استفاده از فرمولی بر اساس تعداد کل بلوک ‌های تولید شده در زنجیره هوشمند بایننس و میانگین قیمت دلاری BNB در طول سه ماه محاسبه می‌گردد.

تاریخچه بایننس

بیان داستان شروع بایننس‌کوین بدون صحبت در مورد تاریخچه صرافی بایننس غیرممکن است. بایننس کوین در جولای 2017 با ارائه یک ICO راه اندازی شد. توکن های BNB در بین شرکت کنندگان مختلف از جمله سرمایه‌گذاران و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO پخش شد.

در طول ICO، تمام 100 میلیون توکن BNB موجود برای فروش عمومی به قیمت 15 سنت فروخته شد. بایننس در مجموع 15 میلیون دلار بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) از این ICO جمع‌آوری کرد.

از 15 میلیون دلار جمع‌آوری شده، 35 درصد برای ارتقای پلتفرم و سیستم تبادل بایننس، 50 درصد برای برندسازی، بازاریابی و آموزش مبتکران جدید و 15 درصد باقی مانده به عنوان ذخیره در مواقع اضطراری اختصاص داده شد.

در طول ICO و روزهای اولیه، BNB یک توکن ERC-20 بود که بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده بود. بایننس پلتفرم صرافی رمزارز خود را چند روز پس از پایان ICO در اواسط سال 2017 افتتاح کرد.

سپس بایننس بلاک‌چین بومی خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و آن را زنجیره بایننس (BC) نامگذاری کرد. با آمدن بایننس‌چین سکه بومی BNB خود بلاک‌چین آمد. کاربران سکه جدید BNB را در ازای توکن های BNB ERC-20 خود از طریق مبادله توکن در سال 2019 دریافت کردند.

بایننس کوین، ارز دیجیتال اختصاصی بایننس که تنها برای استفاده داخلی صرافی طراحی شده بود، اکنون به یکی از برترین ارز های دیجیتال بازار تبدیل شده است و امروزه بسیاری از فعالان بازار ارز های دیجیتال روی این ارز سرمایه‌گذاری می‌کنند. دانستن قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال بایینس‌کوین چه برای سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها و چه برای افرادی که در انتظار فرصت برای ورود به بازار هستند اهمیت بسیار دارد، چراکه ارزش و قیمت لحظه‌ای این ارز نه تنها برای سرمایه‌گذاری روی خود کوین مهم است، بلکه در شرایط قیمتی دیگر ارزها نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

جمع‌بندی

بایننس بزرگ ترین صرافی معامله‌گری ارز های دیجیتال است که بیش از 600 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این صرافی دارای ارز دیجیتال بخصوص خود نیز است، بایننس‌کوین که با نماد BNB نشان داده می‌شود چهارمین رتبه را میان برترین ارز های دیجیتال دارد. بایننس کوین در جولای 2017 با ارائه یک ICO راه اندازی شد. توکن های BNB در بین شرکت کنندگان مختلف از جمله سرمایه‌گذاران و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO پخش شد. ارز بایننس‌کوین در ابتدا مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بود و از استاندارد ERC 20 پیروی می‌کرد، اما پس از مدتی به توکن اصلی زنجیره بایننس تبدیل شد. در جولای 2017 به عنوان بخشی از عرضه اولیه سکه (ICO) با سقف 200 میلیون توکن BNB راه اندازی شد. این ارز نوعی دارایی رمزنگاری شده مشابه با سایر دارایی ‌های دیجیتال موجود در بازار است، چراکه کاهش یا افزایش ارزش آن نسبت به عرضه و تقاضا و معاملات جامعه شکل می‌گیرد. افراد می‌توانند BNB را در کیف پول های سازگار خارج از صرافی های کریپتو نگه دارند و سکه را مستقیماً برای پرداخت یا موارد دیگر به دیگران ارسال کنند.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با بایننس کوین

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به بایننس کوین را مشاهده کنید

بازی دسنترالند
بازی دسنترالند

به طور کلی بازی های متاورسی طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده اند و تعداد این بازی ها روز به روز در حال افزایش است. بازی دیسنترالند از بازی های محبوب متاورسی است که روش های درآمدی متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است و در این مقاله به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

صرافی گیت ای یو
صرافی گیت ای یو

صرافی گیت ای یو نیز از صرافی های ارزدیجیتال معتبر و قدیمی است که خدمات متنوعی را به مخاطبان خود ارائه می دهد. اگر به دنبال یک صرافی قابل اعتماد هستید، صرافی گیت به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

صرافی ال بانک
صرافی ال بانک

صرافی های ارزدیجیتال یکی از پلتفرم هایی هستند که برای ورود به مسیر رمزارزها ضروری است. یکی از صرافی های قابل اعتماد و معتبر صرافی ال بانک است که هلدینگ آلنداینوست در این محتوا به بررسی دقیق آن پرداخته است.

کیف پول مای سلیوم
کیف پول مای سلیوم

کیف پول مای سلیوم یکی از برترین کیف پول های معتبر است که اعتبار جهانی داشته و خدمات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد که در این محتوا به شکل کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

اندیکاتور میانگین متحرک (Moving Average)
اندیکاتور میانگین متحرک (Moving Average)

امروزه بازار های مالی توجه بسیاری را به خود جلب نموده‌ اند. در بازار های بسیاری همچون بازار کریپتو، بورس و یا فارکس از ابزار های متعددی برای پیش بینی روند بازار سود برده می‌شود....

صرافی ام اکس سی
صرافی ام اکس سی

صرافی ام اکس سی یکی از پلتفرم های پر طرفدار به خصوص برای ایرانیان است چرا که امکانات متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است که در این مقاله مورد بررسی قرارا گرفته است.

صرافی هیوبی
صرافی هیوبی

صرافی های ارزدیجیتال نقش مهمی در بازارهای مالی داشته و کاربران می توانند در آن به انجام معاملات خود بپردازند. صرافی هیوبی از صرافی های پرطرفدار در بین تریدرهای بزرگ است که امکانات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد.

صرافی کراکن
صرافی کراکن

صرافی های ارزدیجیتال خارجی به دلیل امکانات ویژه ای که به کاربران خود ارائه می دهند، با محبوبیت زیادی از جانب مردم رو به رو شده اند. از جمله صرافی های پرطرفدار در این بین صرافی کراکن است که در محتوا پیش رو به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

no pic
اندیکاتور RSI

RSI به عنوان یک نوسانگر (گراف خطی) در مقیاس صفر تا 100 نمایش داده می شود. این اندیکاتور توسط J. Welles Wilder Jr. توسعه یافته و در کتاب اصلی خود در سال 1978 معرفی شد...

احراز هویت صرافی بایننس
احراز هویت صرافی بایننس

صرافی بایننس بزرگترین پلتفرم برای انجام معاملات دارایی های دیجیتال است که مراحل احراز هویت این صرافی به شکل کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد بایننس کوین چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد بایننس کوین را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب

نمادهای مشابه بایننس کوین

کاربرانی که بایننس کوین را مشاهده کرده اند نمادهای زیر را نیز مشاهده کرده اند