BNB
BNB

بایننس کوین

اطلاعات کلی

529.319 -7.36165 (%-1.39)
نام BNB
نام فارسی بایننس کوین
نماد bnb
وبسایت https://bnbchain.org/en
توییتر https://twitter.com/bnbchain
به روزرسانی ۱۴۰۳/۴/۲۳ ۲۲:۳۰:۰۶

مارکت

رنک #4
آخرین قیمت 529.319
حجم ۲۴ ساعت 1408540870
مارکت کپ 78118200000
دامیننس مارکت کپ 3.6035

درصد تغییرات

تغییرات ۱ ساعت % -0.301
تغییرات ۲۴ ساعت % -1.391
تغییرات ۷ روز % 0.863
تغییرات ۳۰ روز % -12.477
تغییرات ۶۰ روز % -6.614
تغییرات ۹۰ روز % -4.403

تحلیل تکنیکال BNB

در مورد بایننس کوین

نقد و بررسی تخصصی بایننس کوین

کمتر کسی است که در بازار ارز های دیجیتال فعال باشد و درباره جامع ترین صرافی رمزارزها بی‌اطلاع باشد. بایننس بزرگ ترین صرافی معامله‌گری ارز های دیجیتال است که بیش از 600 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این صرافی دارای ارز دیجیتال بخصوص خود نیز است، بایننس‌کوین که با نماد BNB نشان داده می‌شود چهارمین رتبه را میان برترین ارز های دیجیتال دارد. اما این ارز دیجیتال چه ویژگی هایی دارد و در چه زمینه هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ در این مطلب هلدینگ آلنداینوست به این موضوع می‌پردازد.

بایننس‌کوین چیست؟

ارز بایننس‌کوین در ابتدا مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بود و از استاندارد ERC 20 پیروی می‌کرد، اما پس از مدتی به توکن اصلی زنجیره بایننس تبدیل شد. در جولای 2017 به عنوان بخشی از عرضه اولیه سکه (ICO) با سقف 200 میلیون توکن BNB راه اندازی شد. تقریباً نیمی از سرمایه جمع‌آوری‌ شده در طول ICO برای برندسازی و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شد و یک سوم باقیمانده به ساخت پلتفرم بایننس و به‌ روزرسانی ‌های ضروری در اکوسیستم بایننس اختصاص داده شد. بایننس کوین نوعی دارایی رمزنگاری شده مشابه با سایر دارایی ‌های دیجیتال موجود در بازار است، چراکه کاهش یا افزایش ارزش آن نسبت به عرضه و تقاضا و معاملات جامعه شکل می‌گیرد. افراد می‌توانند BNB را در کیف پول های سازگار خارج از صرافی های کریپتو نگه دارند و سکه را مستقیماً برای پرداخت یا موارد دیگر به دیگران ارسال کنند.

مکانیزم سوختن خودکار بایننس

در صنعت کریپتو، سوزاندن سکه مکانیسمی برای کاهش تورم است. این مکانیسم برای حذف دائمی سکه‌ها از گردش در شبکه استفاده می‌شود. اکثر پروژه های رمزارز ها، از جمله بایننس، به طور دوره‌ای سکه‌های شبکه خود را می‌سوزانند تا ارزش دارایی دیجیتال خود را حفظ کنند و اثر تورم را کاهش دهند.

در مورد بایننس، صرافی رمزنگاری این برنامه را در اواخر سال 2017 آغاز کرد و تا به امروز بیش از 38 میلیون توکن را از طریق دوره سه ماهه خود سوزانده است. این صرافی در نظر دارد تا ۱۰۰ میلیون توکن بایننس را از طریق سوزاندن دوره‌ای خود از بین ببرد که ۵۰ درصد از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد.

بایننس‌کوین از دو مکانیسم سکه سوزی سود می‌برد. مکانیسم اول شامل سوزاندن بخشی از توکن‌ هایی است که برای کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره BNB خرج می‌شود، و مکانیسم دوم، رویداد های سوزاندن سه ماهه بایننس است.

پیش از این، رویداد سوختگی سه ماهه بر اساس درآمد حاصل از صرافی متمرکز بایننس بود. اما با توسعه برنامه جدید BNB Auto-Burn، تعداد توکن ‌هایی که باید سوزانده شوند، با استفاده از فرمولی بر اساس تعداد کل بلوک ‌های تولید شده در زنجیره هوشمند بایننس و میانگین قیمت دلاری BNB در طول سه ماه محاسبه می‌گردد.

تاریخچه بایننس

بیان داستان شروع بایننس‌کوین بدون صحبت در مورد تاریخچه صرافی بایننس غیرممکن است. بایننس کوین در جولای 2017 با ارائه یک ICO راه اندازی شد. توکن های BNB در بین شرکت کنندگان مختلف از جمله سرمایه‌گذاران و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO پخش شد.

در طول ICO، تمام 100 میلیون توکن BNB موجود برای فروش عمومی به قیمت 15 سنت فروخته شد. بایننس در مجموع 15 میلیون دلار بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) از این ICO جمع‌آوری کرد.

از 15 میلیون دلار جمع‌آوری شده، 35 درصد برای ارتقای پلتفرم و سیستم تبادل بایننس، 50 درصد برای برندسازی، بازاریابی و آموزش مبتکران جدید و 15 درصد باقی مانده به عنوان ذخیره در مواقع اضطراری اختصاص داده شد.

در طول ICO و روزهای اولیه، BNB یک توکن ERC-20 بود که بر روی بلاک‌چین اتریوم ساخته شده بود. بایننس پلتفرم صرافی رمزارز خود را چند روز پس از پایان ICO در اواسط سال 2017 افتتاح کرد.

سپس بایننس بلاک‌چین بومی خود را در سال 2019 راه اندازی کرد و آن را زنجیره بایننس (BC) نامگذاری کرد. با آمدن بایننس‌چین سکه بومی BNB خود بلاک‌چین آمد. کاربران سکه جدید BNB را در ازای توکن های BNB ERC-20 خود از طریق مبادله توکن در سال 2019 دریافت کردند.

بایننس کوین، ارز دیجیتال اختصاصی بایننس که تنها برای استفاده داخلی صرافی طراحی شده بود، اکنون به یکی از برترین ارز های دیجیتال بازار تبدیل شده است و امروزه بسیاری از فعالان بازار ارز های دیجیتال روی این ارز سرمایه‌گذاری می‌کنند. دانستن قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال بایینس‌کوین چه برای سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها و چه برای افرادی که در انتظار فرصت برای ورود به بازار هستند اهمیت بسیار دارد، چراکه ارزش و قیمت لحظه‌ای این ارز نه تنها برای سرمایه‌گذاری روی خود کوین مهم است، بلکه در شرایط قیمتی دیگر ارزها نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

جمع‌بندی

بایننس بزرگ ترین صرافی معامله‌گری ارز های دیجیتال است که بیش از 600 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. این صرافی دارای ارز دیجیتال بخصوص خود نیز است، بایننس‌کوین که با نماد BNB نشان داده می‌شود چهارمین رتبه را میان برترین ارز های دیجیتال دارد. بایننس کوین در جولای 2017 با ارائه یک ICO راه اندازی شد. توکن های BNB در بین شرکت کنندگان مختلف از جمله سرمایه‌گذاران و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO پخش شد. ارز بایننس‌کوین در ابتدا مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بود و از استاندارد ERC 20 پیروی می‌کرد، اما پس از مدتی به توکن اصلی زنجیره بایننس تبدیل شد. در جولای 2017 به عنوان بخشی از عرضه اولیه سکه (ICO) با سقف 200 میلیون توکن BNB راه اندازی شد. این ارز نوعی دارایی رمزنگاری شده مشابه با سایر دارایی ‌های دیجیتال موجود در بازار است، چراکه کاهش یا افزایش ارزش آن نسبت به عرضه و تقاضا و معاملات جامعه شکل می‌گیرد. افراد می‌توانند BNB را در کیف پول های سازگار خارج از صرافی های کریپتو نگه دارند و سکه را مستقیماً برای پرداخت یا موارد دیگر به دیگران ارسال کنند.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با بایننس کوین

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به بایننس کوین را مشاهده کنید

ایردراپ کیوبز (Cubes) [آموزش و نحوه کار با آن]
ایردراپ کیوبز (Cubes) [آموزش و نحوه کار با آن]

بازی ایردراپ کیوبز (Cubes) یک بازی نوظهور بر پایه بلاکچین TON است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از حساب کاربری تلگرام خود، توکن‌های رایگان Cubes را استخراج کنید.

سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل
سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل

در پی درگیری‌های نظامی میان ایران و اسرائیل در اوایل سال 2024، بازار ارزهای دیجیتال، به خصوص بیت‌کوین، شاهد نوسانات شدید و کاهشی چشمگیر بود.

بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E
بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E

بازی‌های P2E (Play-to-Earn)، که گاهی با عنوان بازی‌های "بازی کن تا کسب درآمد کنی" شناخته می‌شوند، نوآوری جدید و قابل توجهی در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌روند.

آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال
آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال

آیا تا کنون به دنبال راهی برای درک بهتر ارزهای دیجیتال بوده‌اید؟ آیا می‌خواهید بیشتر بدانید که چگونه تحلیل بنیادی می‌تواند به شما کمک کند؟

چگونه از کلاهبرداری  ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟

سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد، در عین حال به بستری مناسب برای کلاهبرداری و اعمال متقلبانه برای کلاهبرداران تبدیل شده‌ است.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی
آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی

در عصر دیجیتال امروزی، جایی که ارزهای دیجیتال به سرعت در حال تغییر چهره مالی جهان هستند، تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای معامله‌گران برای تفسیر و پیش‌بینی روندهای بازار به شمار می‌رود.

چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟

محافظت از دارایی های رمزنگاری به شما کمک می کند که بدانید چگونه هدف قرار گرفته اید و چه کاری می توانید انجام دهید.

بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارد، اما انتخاب بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری نیازمند شناخت عمیق و تحلیل دقیق است.

کانال سیگنال کریپتو و فارکس
کانال سیگنال کریپتو و فارکس

قیمت اشتراک از ۷,۷۹۷,۹۰۰ تومان

چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟
چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟

برای پرداختن به این موضوع که چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم هلدینگ آلنداینوست ابتدا به تعریف کيف پول ارز دیجیتال می‌پردازد...

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد بایننس کوین چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد بایننس کوین را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب