مهدی بیزیکسر

مهدی بیزیکسر از گیمرهای جوان و با استعداد ایرانی با استریم کردن در آپارات، توانسته درآمدهای بسیاری به دست آورد که در این مقاله به بررسی چگونگی و معرفی او پرداخته شده است. اگر شما هم از علاقه مندان به بازی های متاورسی هستید، خبر خوب این است که امکان رشد و پیشرفت در این بازار بسیار زیاد است.

مهدی بیزیکسر

دنیای تکنولوژی به سمتی درحال حرکت است که همه ی ما را شگفت زده خواهد کرد. متاورس یکی از شگفتی های تکنولوژی است که دنیای گیمرها را متحول کرده است. مهدی بیزیکسر یکی از گیمرهای معروف ایرانی است که توانسته در این مسیر به موفقیت های بی نظیری دست یابد. هلدینگ آلنداینوست در مقاله پیش رو، مهدی بیزیکسر را معرفی خواهد کرد.

گیمر ایرانی

معرفی مهدی بیزیکسر

مهدی بیزیکسر یک گیمر معروف در دنیای فضای مجازی است که متولد 9 آبان 1387 در تبریز است. او بازی های متاورسی را از سن پایین تر شروع کرده است. مهدی بیزیکسر علاوه به بازی های متاورسی علاقه ی شدیدی به بازی های ویدیویی و تعمیر لوازم خانگی دارد. مهدی بیزیکسر در ویدیوهایش خلاقیت فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. از دو عروسک به نام های فریبرز و گوجی در ویدیوها استفاده کرده و دائما تلاش دارد تا در این ویدیوها محتوای طنز را تولید کند. مهدی بیزیکسر ویدیوهایی در حال بازی و رد کردن مراحل بسیار سخت هربازی به همراه تصویر خودش ضبط می کند و در آپارات منتشر می کند. مهدی بیزیکسر علاوه بر آپارات در دیگر شبکه های اجتماعی مثل روبیکا، اینستاگرام نیز فعالیت دارد. مهدی بیزیکسر در بین نوجوانان و جوانان علاقه مند به بازی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است چرا که علاقه ی شدیدی به استریم کردن دارد. در حقیقت علت اصلی مشهور شدن مهدی بیزیکسر این بود که چگونگی رد کردن مراحل دشوار بازی ها را برای افراد فاش کرد. اما مهدی بیزیکسر تنها گیمر معروف ایرانی نیست، میاپلیز یکی دیگر از استریمرهای حرفه ای در این زمینه است.

مهدی بیزیکسر روزانه ویدیوهایی در آپارات و دیگر شبکه های اجتماعی بارگذاری می کند و طرفداران بسیار زیادی دارد. به طوری که ویدیوهای آپارات او نزدیک به 200 هزار بازدید دارد. در واقع خلاقیت مهدی بیزیکسر برای ساخت ویدیو از موضوعی جدید توانست او را به سمت موفقیت در این زمینه سوق دهد. به طور کلی بازی ها دروازه های جدیدی نه تنها برای سرگرمی بلکه به منظور کسب درآمد می تواند باشند. اما چگونه؟ در ادامه این مقاله قصد داریم تا بازی های درآمدزای متاورسی و چگونگی کسب درآمد از آن را بیان کنیم.

متاورس چیست؟

قبل از هرچیز لازم است بدانیم اصلا متاورس چیست؟ متاورس به معنی فضای مجازی است اما به شکل واقعی. در واقع به آن واقعیت مجازی می گویند. ایده ی اولیه ی متاورس در سال 1992 توسط شخصی به نام نیل استنفون بیان شد. شما در بازی های متاورسی، یک آواتار می سازید و همانند دنیای واقعی، به فعالیت ها و اعمال خود می پردازید. حتی می توانید کسب درآمد داشته و یا ملک بخرید. شاید جالب باشد در این بازی ها می توانید در یک کنسرت شرکت کنید، استخدام شوید و کار کنید. شاید ساخت یک دنیای بی نقص و جدید فقط در فضای مجازی امکان پذیر باشد و جذابیت متاورس در همین است. بسیاری از افراد مشهور یا حتی شرکت های عظیم در دنیا به تازگی در این فضای جدید سرمایه گذاری کردند چرا که می توانند درآمدهای فوق العاده به دست آورند. مهدی بیزیکسر نیز با ورود به دنیای متاورس و بازی های جذاب آن، توانست به سودهای کلان دست پیدا کند. او نه تنها با بازی ها به درآمد رسید بلکه از طریق انتشار ویدیو در آپارات و روبیکا توانست به کسب درآمد بپردازد.

متاورس چیست

پیش نیاز ورود به دنیای متاورس

قبل از شروع بازی های متاورسی باید یکسری از پیش نیازها را رعایت کنید که عبارتند از:

  • داشتن یک اینترنت پرسرعت: بازی های متاورسی دارای حجم نسبتا بالایی است، پس اینترنت پرسرعت برای ورود به آن الزامی است. در حقیقت عدم برخورداری از اینترنت مناسب باعث می شود که شما در حین بازی قطع و وصل شوید و فرصت های جدید در بازی را از دست بدهید.
  • داشتن یک کیف پول ارزدیجیتال: همانطور که گفته شد، متاورس انجام فعالیت ها در فضای مجازی است و شما می توانید از آن کسب درآمد کنید. پس لازم است تا کیف پول ارزدیجیتال داشته باشید تا درآمدهای به دست آمده را به کیف پول خود منتقل کنید. در واقع بازی های متاورسی مبتنی بر بلاک چین است و به منظور خریدوفروش در بازی ها باید کیف پول ارزدیجیتال را فراهم کنید. دقت کنید که کیف پول انتخاب شده، بازی های متاورسی را پشتیبانی کند. یکی از کیف پول های بسیار مناسب که به شما توصیه می کنیم، کیف پول متامسک است. در واقع، بازی های متاورسی نیز حاوی نوعی ارزدیجیتال است که خریدوفروش ها دراین بازی با آن صورت می گیرد.
  • هدست واقعیت مجازی یا VR: برای بازی با کیفیت بسیار بالا توصیه می شود از یک هدست حرفه ای استفاده کنید تا لذت بازی ها را عمیقا درک کنید اما بدون هدست هم می توان به انجام بازی پرداخت.
  • داشتن یک رایانه شخصی و یا تلفن همراه: در صورت عدم استفاده از هدست جدا، بهتر است از یک تلفن همراه یا رایانه شخصی استفاده کنید تا هدست معمولی خود را به آن وصل کنید.

مزیت های بازی های متاورس

بررسی مزایای هر موضوعی، دید بهتری از آن را به روی ما باز خواهد کرد و آگاهی از مزیت های بازی های متاورسی نیز باعث می شود تا با اطلاعات بهتری وارد این بازی ها شویم. مهدی بیزیکسر نیز سعی کرده است تا از این مزایا استفاده کند و به سودهای کلان برسد.

قابلیت برقراری ارتباط و اتصال به جهان: متاورس تمام ابعاد فیزیکی را از بین خواهد برد چرا که دیگر مکان اهمیتی ندارد. در حقیقت فضای متاورس یک نوع فضای خنثی است که فارغ از مکان جغرافیایی می توانید وارد آن شوید. بزرگترین و ابتدایی ترین مزیت این بازی، قرار گیری در یک فضای بدون نقص و مجازی است.

امکان کسب درآمد: فضای متاورس یک نوع فرصتی است برای گیمرها تا از آن درآمد کسب کنند. شاید برایتان جالب باشد که گیمرهای فیلیپینی در سال 2021، از طریق بازی های متاورسی زندگی می کردند و درآمد اصلی زندگی آن ها از این روش بود. حتی می توان به عنوان شغل دوم به بازی های متاورسی نگاه کرد و به کسب درآمد پرداخت.

امکان رشد تعاملات اجتماعی: با بازی در این فضا، ارتباطات و تعاملات اجتماعی شما بهبود میابد. چرا که فرصتی است برای حضور در رویدادها یا موقعیت های مختلف.

افزایش یادگیری: بازی های متاورسی پلتفرمی است که در آن امکان یادگیری بسیار زیاد است. همچنین شما می توانید زبان انگلیسی خود را در این فضا افزایش دهید. پس با قرار گیری در این فضا، آموزش و یادگیری نیز افزایش خواهد یافت.

امکان کسب فرصت های جدید برای کسب و کار: با انجام بازی های متاورسی، فرصت های جدیدی از کسب و کار و درآمد نیز به روی شما باز خواهد شد. فقط کافی است آن را شروع کنید.

بازی های مهدی بیزیکسر

یکی از جذاب ترین بازی های مهدی بیزیکسر، بازی های ترسناک او است. او در بازی های ترسناک بسیار حرفه ای عمل می کند و ویدیوهای ترسناک آن، بازدید کنندگان بسیار زیادی دارد. برخی از بازی های ترسناک او مثل بازی ترسناک پسیفای، بک رومز و مدرسه متروکه است. به غیر از این بازی ها، بازی های ترسناک دیگری نیز وجود دارد که بسته با سلیقه ی شما می توانید وارد آن شوید. به طور کلی بهتر است قبل از ورود به بازی های درآمدزای متاورسی، در مورد بازی ها تحقیق کنید تا بازی متناسب با ویژگی های شخصیتی خود را انتخاب کنید تا از آن لذت ببرید. اکسی اینفینیتی یک از این نوع بازی ها است که طرفداران زیادی در دنیای متاورس دارد.

بازی ماینرکرفت

بازی ماینکرافت مهدی بیزیکسر

یکی از بازی هایی که مهدی بیزیکسرتوانسته به شکل حرفه ای در آن بازی کند و رکورد خوبی از آن به دست آورد، بازی ماینکرافت است. در کانال مهدی بیزیکسر قسمت های مختلفی از این بازی را می توانید مشاهده کنید. این بازی یکی از پرطرفدارترین بازی ها است که کاربران فراوانی دارد. علاوه بر آن توسعه دهندگان این بازی هم بسیار زیاد هستند. مهدی بیزیکسر توانسته مراحل بسیار دشواری از این بازی را طی کند و به موفقیت های زیادی برسد. به طور کلی یکی از پردرآمدترین شغل های جهان مدرن، گیمر بودن است که علاوه بر گیمرخوبی بودن، نیازمند خلاقیت و استمرار در انجام کار است. با طی کردن این مراحل شما هم می توانید تبدیل به یکی از برترین گیمرهای جهان شوید. امروزه تعداد گیمرها در ایران به صورت فزاینده ای رو به افزایش است و تدریجا این شغل در ایران رو به رشد خواهد بود. مهدی بیزیکسر یکی از جوانان ایرانی خلاق است که توانسته موفقیت های خوبی در این زمینه به دست آورد. برای موفق شدن در شغل گیمری لازم است تا به مهارت و تبحر مناسبی از یک بازی برسید و ترفندهای مختلف را امتحان کنید تا در آن موفق شوید. بنابراین استمرار و هوش از ویژگی های الزامی برای این شغل می باشد.

پلتفرم آپارات

همانطور که اشاره شد، مهدی بیزیکسر در پلتفرم آپارات بسیار موفق شده است و ویدیوهای استریم آن بازدیدهای زیادی کسب می کند. در این بخش، پلتفرم آپارات مورد بررسی قرار خواهد گرفت. زیرا این پلتفرم ویژگی های فوق العاده ای داشته و لازم است از آن ها آگاه شوید. آپارات سال 1398 با ریاست مهدی شکوری مقدم تاسیس شد. در آن زمان اغلب سرویس های بین المللی مسدود بود. این پلتفرم جهت به اشتراک گذاری ویدیو منتشر شد که در سال 1390 نسخه ی اندروید آن نیز انتشار یافت. تنها یک سال بعد، یعنی در سال 1391 میزان بازدید کنندگان این پلتفرم از مرز بیش از یک میلیون در روز گذشت. در سال 1392 این پلتفرم به عنوان برترین وب سایت از لحاظ میزان بازدید ویدیو در ایران شد. در آپارات شما می توانید ویدیوهای خود را با کیفیت نسبتا زیاد در انواع زمینه های طنز، ورزشی، انیمیشن، اقتصاد، بازی و ... بارگذاری کنید. آپارات نیز مانند شبکه یوتیوب قابلیت درآمدزایی دارد و شما به نسبت میزان بازدید ویدیوها می توانید به کسب درآمد بپردازید. مهدی بیزیکسر فعالیت خود را از آپارات شروع کرده چرا که خلاقیت آن در بین گیمرهای ایرانی وجود نداشت و از طرفی کاربران ایرانی نیز می تواندد به راحتی به شبکه آپارات دسترسی داشته باشند و ویدیوهای خود را در آن آپلود کنند.

آپارت گیم

از سال 1400 ویژگی جدیدی به آپارات اضافه شد تحت عنوان آپارات گیم. این ویژگی مخصوص گیمرهای حرفه ای طراحی شده است و آن ها می توانند در این پلتفرم به استریم بپردازند. شاید شما که در حال خواندن این مقاله هستید، اطلاعی راجع به استریم ندارید. استریم کردن یک نوع تکنولوژی است تا بتوانید محتوا را به کامپیوتر و گوشی انتقال دهید. در واقع striming حرفه ای است که شما صدا و ویدیو را از طریق اینترنت به کامپیوتر یا گوشی انتقال می دهید و این انتقال داده به شکل همزمان اتفاق می افتد. مخاطب به شکل همزمان ویدیو وصدا را دریافت خواهد کرد. پلتفرم آپارات گیم این امکان را برای گیمرها فراهم کرده است تا با استریم کردن، به کسب درآمد بپردازند. در حقیقت جهت استریمر شدن لازم است در یک پلتفرمی شروع به فعالیت کنید تا علاقه مندان از ویدیو شما بازدید کنند. برای استریمر شدن علاوه بر مهارت لازم است تا لوازم جانبی مثل کامپیوتر مخصوص گیمینگ، هدست و لوازم دیگری را تهیه کنید.

آپارات گیم

روش های کسب درآمد در آپارات گیم

در این پلتفرم به روش های مختلفی می توانید درآمد داشته باشید مانند مهدی بیزیکسر، که یکی ازآن ها حمایت مخاطبین از شما است که معمول ترین روش کسب درآمد در آپارات است. از طرف دیگر با استفاده از تبلیغات نیز می توان درآمدهای مناسبی از این پلتفرم به دست آورد. اما اصلی ترین درآمد از آپارات به میزان بازدید کنندگان شما از ویدیوها بستگی دارد.

جمع بندی

مهدی بیزیکسر از گیمرهای جوان و با استعداد ایرانی با استریم کردن در آپارات، توانسته درآمدهای بسیاری به دست آورد که در این مقاله به بررسی چگونگی و معرفی او پرداخته شده است. اگر شما هم از علاقه مندان به بازی های متاورسی هستید، خبر خوب این است که امکان رشد و پیشرفت در این بازار بسیار زیاد است. در حالیکه در گذشته تعداد کمی در این حرفه فعالیت می کردند اما امروزه در ایران این حرفه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب