Internet Computer
Internet Computer

اینترنت کامپیوتر

اطلاعات کلی

5.196 0.179 (%3.44)
نام Internet Computer
نام فارسی اینترنت کامپیوتر
نماد icp
وبسایت https://internetcomputer.org/
توییتر https://twitter.com/dfinity
به روزرسانی ۱۴۰۲/۹/۱۵ ۰۷:۴۸:۰۹

مارکت

رنک #30
آخرین قیمت 5.196
حجم ۲۴ ساعت 66123804
مارکت کپ 2324250000
دامیننس مارکت کپ 0.1457

درصد تغییرات

تغییرات ۱ ساعت % 0.403
تغییرات ۲۴ ساعت % 3.445
تغییرات ۷ روز % 12.706
تغییرات ۳۰ روز % 26.193
تغییرات ۶۰ روز % 66.613
تغییرات ۹۰ روز % 53.79

تحلیل تکنیکال Internet Computer

در مورد اینترنت کامپیوتر

نقد و بررسی تخصصی اینترنت کامپیوتر

در بازار رمزارزها، هر کوین یا توکن با هدف و پروژه‌ای که تلاش می‌کند خدامتی جدید به کاربران ارائه دهد، عرضه می‌شود. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر نیز از این قاعده مستثنی نیست. این ارز دیجیتال همانند دیگر هم نوع هایش از صرافی های متعددی قابل خرید و فروش است و شاید در نگاه اول به نظر برسد هدف یا خدمات مشخصی برای ارائه ندارد. اما برخلاف نظر عموم، پلتفرم پشتیبان این ارز با هدف ایجاد یک شبکه اینترنت متفاوت در تلاش است تا کیفیت خدمات در سراسر این دنیای وسیع را بهتر سازد. پلتفرم اینترنت کامپیوتر یا (ICP) آینده اینترنت را فضایی غیرمتمرکز می‌بیند و معتقد است مرکز های داده باید بتوانند به راحتی در فضایی غیرمتمرکز ارتباط داشته باشند و فضا های ابری بخصوص خود را طراحی کنند. اما این پلتفرم چه ویژگی های دیگری را پشت ارز دیجیتال خود پنهان کرده است؟ در این مطلب هلدینگ آلنداینوست به این موضوع می‌پردازد.

اینترنت کامپیوتر چیست؟

ایده اصلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر ایجاد نوع جدیدی از اینترنت غیرمتمرکز و سیستم محاسباتی جهانی است، جایی که مراکز داده مستقل در سراسر جهان می‌توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای سرویس‌های ابری (از جمله شرکت‌هایی مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud) که بیشترین قدرت را دارند ایجاد کنند. از برنامه های فعلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر این است که این پروتکل را روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان اجرا کند.

توسعه دهندگان ICP می‌گویند که شبکه حاصل از چندین مزیت کلیدی نسبت به جایگزین های متمرکز برخوردار است. به عنوان مثال، از طریق استانداردهای باز عمل می‌کند و از تضاد منافعی که ممکن است زمانی که یک ارائه دهنده بزرگ رایانش ابری میزبان محصولاتی است که با خدمات خود رقابت می‌کنند، ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

شبکه جهانی و توزیع شده مراکز داده توکن اینترنت کامپیوتر، که در اصل DFINITY نامیده می شود، می تواند همه برنامه هایی را که از طریق استانداردهای اینترنتی سنتی مانند DNS (سیستم نام دامنه ای که از طریق مرورگرهای وب و گوشی های هوشمند استفاده می کنید) قابل دسترسی هستند را اجرا کند.

توکن اینترنت کامپیوتر چندین کاربرد عمده دارد: به عنوان یک توکن خدماتی عمل می‌کند. به دارندگان این امکان را می‌دهد که برخی از ICP خود را در شبکه قفل کنند در ازای اینکه در توسعه آینده پروتکل ICP نظر داشته باشند، توسط شبکه پاداش می‌گیرد تا مراکز داده شرکت کننده برای رفتار خوب، و برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه استفاده می‌شود.

تاریخچه اینترنت کامپیوتر

اینترنت کامپیوتر توسط بنیادDFINITY ساخته شده و توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام دومینیک ویلیامز در سال 2016 راه‌اندازی شده است. بنیاد DFINITY یک سازمان غیرانتفاعی است که به تحقیق و توسعه ICP اختصاص دارد، پس از سال‌ها تحقیق، به طور رسمی در ماه می 2021 راه‌اندازی شد. محققان در سراسر جهان به کار این بنیادها کمک می‌کنند، از جمله رمزنگارانی که حدود 100000 استناد دانشگاهی و 200 مورد ثبت اختراعات را دارند.

کارکرد اینترنت کامپیوتر

اینترنت امروزه بسیار متمرکز است. برنامه های کاربردی محبوب در وب اغلب منبع بسته، اختصاصی هستند و در تعداد معدودی از مراکز داده متعلق به شرکت های بزرگ فناوری میزبانی می‌شوند. و اگر یک مرکز داده مهم از کار بیفتد، بخش های عظیمی از وب نیز می‌توانند با آن خاموش شوند. یکی دیگر از نگرانی های اصلی (به ویژه برای طرفداران حریم خصوصی) این است که ارائه دهندگان خدمات وب شرکتی متمرکز توانایی سانسور یا دپلتفرم کردن برنامه ها را دارند.

پلتفرم اینترنت کامپیوتر تلاش می‌کند جایگزینی اساسی ارائه دهد تا توسعه‌دهندگان بتوانند برنامه‌ها را به شیوه‌ای غیرمتمرکزتر بسازند، میزبانی کنند و به آنها سرویس دهند، به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد مستقیماً در اینترنت عمومی مستقر شوند. علاوه بر این، این شبکه به توسعه نرم افزار منبع باز و شفاف انگیزه می‌دهد.

یکی از راه هایی که می توانید ICP را به عنوان راهی برای تبدیل رمزنگاری به قدرت پردازشی در نظر بگیرید شبکه هزینه ای را بر اساس میزان توان محاسباتی مورد نیاز پروژه توسعه دهنده تعیین می کند. تا زمانی که هزینه پرداخت شود، وب سایت بر روی اینترنت عمومی اجرا می‌شود. به صورت تئوری، هر نوع برنامه‌ای را می توان در شبکه اینترنت کامپیوتر ایجاد و اجرا کرد، از شبکه های اجتماعی مشابه لینکدین و تیک تاک گرفته تا نرم افزارهای کاربردی آشنا که امروز می‌شناسید و انواع جدیدی از برنامه های کاربردی که هنوز ساخته نشدند.

دشواری های اینترنت کامپیوتر

شرکت در پلتفرم اینترنت غیرمتمرکز ممکن است به سخت‌افزار قوی‌تری نسبت به پروژه‌های بلاک‌چین سنتی نیاز داشته باشد، که به طور بالقوه با محدود کردن تعداد شرکت‌کنندگان، غیرمتمرکز بودن آن را تهدید می‌کند. اگر نیازهای سخت افزاری بیش از حد زیاد باشد، تنها بازیکنان بزرگ و با سرمایه مناسب می‌توانند مراکز داده راه اندازی کرده و در آن شرکت کنند.

جمع‌بندی

اینترنت کامپیوتر توسط بنیادDFINITY ساخته شده و توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام دومینیک ویلیامز در سال 2016 راه‌اندازی شده است. ایده اصلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر ایجاد نوع جدیدی از اینترنت غیرمتمرکز و سیستم محاسباتی جهانی است، جایی که مراکز داده مستقل در سراسر جهان می‌توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای سرویس‌های ابری (از جمله شرکت‌هایی مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud) که بیشترین قدرت را دارند ایجاد کنند. از برنامه های فعلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر این است که این پروتکل را روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان اجرا کند.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با اینترنت کامپیوتر

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به اینترنت کامپیوتر را مشاهده کنید

بازی دسنترالند
بازی دسنترالند

به طور کلی بازی های متاورسی طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده اند و تعداد این بازی ها روز به روز در حال افزایش است. بازی دیسنترالند از بازی های محبوب متاورسی است که روش های درآمدی متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است و در این مقاله به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

صرافی گیت ای یو
صرافی گیت ای یو

صرافی گیت ای یو نیز از صرافی های ارزدیجیتال معتبر و قدیمی است که خدمات متنوعی را به مخاطبان خود ارائه می دهد. اگر به دنبال یک صرافی قابل اعتماد هستید، صرافی گیت به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

صرافی ال بانک
صرافی ال بانک

صرافی های ارزدیجیتال یکی از پلتفرم هایی هستند که برای ورود به مسیر رمزارزها ضروری است. یکی از صرافی های قابل اعتماد و معتبر صرافی ال بانک است که هلدینگ آلنداینوست در این محتوا به بررسی دقیق آن پرداخته است.

کیف پول مای سلیوم
کیف پول مای سلیوم

کیف پول مای سلیوم یکی از برترین کیف پول های معتبر است که اعتبار جهانی داشته و خدمات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد که در این محتوا به شکل کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

اندیکاتور میانگین متحرک (Moving Average)
اندیکاتور میانگین متحرک (Moving Average)

امروزه بازار های مالی توجه بسیاری را به خود جلب نموده‌ اند. در بازار های بسیاری همچون بازار کریپتو، بورس و یا فارکس از ابزار های متعددی برای پیش بینی روند بازار سود برده می‌شود....

صرافی ام اکس سی
صرافی ام اکس سی

صرافی ام اکس سی یکی از پلتفرم های پر طرفدار به خصوص برای ایرانیان است چرا که امکانات متنوعی را برای کاربران خود در نظر گرفته است که در این مقاله مورد بررسی قرارا گرفته است.

صرافی هیوبی
صرافی هیوبی

صرافی های ارزدیجیتال نقش مهمی در بازارهای مالی داشته و کاربران می توانند در آن به انجام معاملات خود بپردازند. صرافی هیوبی از صرافی های پرطرفدار در بین تریدرهای بزرگ است که امکانات ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد.

صرافی کراکن
صرافی کراکن

صرافی های ارزدیجیتال خارجی به دلیل امکانات ویژه ای که به کاربران خود ارائه می دهند، با محبوبیت زیادی از جانب مردم رو به رو شده اند. از جمله صرافی های پرطرفدار در این بین صرافی کراکن است که در محتوا پیش رو به شکل جامع مورد بررسی قرار گرفته است.

no pic
اندیکاتور RSI

RSI به عنوان یک نوسانگر (گراف خطی) در مقیاس صفر تا 100 نمایش داده می شود. این اندیکاتور توسط J. Welles Wilder Jr. توسعه یافته و در کتاب اصلی خود در سال 1978 معرفی شد...

احراز هویت صرافی بایننس
احراز هویت صرافی بایننس

صرافی بایننس بزرگترین پلتفرم برای انجام معاملات دارایی های دیجیتال است که مراحل احراز هویت این صرافی به شکل کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد اینترنت کامپیوتر چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد اینترنت کامپیوتر را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب

نمادهای مشابه اینترنت کامپیوتر

کاربرانی که اینترنت کامپیوتر را مشاهده کرده اند نمادهای زیر را نیز مشاهده کرده اند