Internet Computer
Internet Computer

اینترنت کامپیوتر

اطلاعات کلی

8.25188 1.09758 (%13.3)
نام Internet Computer
نام فارسی اینترنت کامپیوتر
نماد icp
وبسایت https://internetcomputer.org/
توییتر https://twitter.com/dfinity
به روزرسانی ۱۴۰۳/۴/۲۳ ۲۰:۳۰:۰۷

مارکت

رنک #25
آخرین قیمت 8.25188
حجم ۲۴ ساعت 106520066
مارکت کپ 3846690000
دامیننس مارکت کپ 0.1773

درصد تغییرات

تغییرات ۱ ساعت % -0.571
تغییرات ۲۴ ساعت % 13.301
تغییرات ۷ روز % 13.465
تغییرات ۳۰ روز % -16.271
تغییرات ۶۰ روز % -30.064
تغییرات ۹۰ روز % -33.67

تحلیل تکنیکال Internet Computer

در مورد اینترنت کامپیوتر

نقد و بررسی تخصصی اینترنت کامپیوتر

در بازار رمزارزها، هر کوین یا توکن با هدف و پروژه‌ای که تلاش می‌کند خدامتی جدید به کاربران ارائه دهد، عرضه می‌شود. ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر نیز از این قاعده مستثنی نیست. این ارز دیجیتال همانند دیگر هم نوع هایش از صرافی های متعددی قابل خرید و فروش است و شاید در نگاه اول به نظر برسد هدف یا خدمات مشخصی برای ارائه ندارد. اما برخلاف نظر عموم، پلتفرم پشتیبان این ارز با هدف ایجاد یک شبکه اینترنت متفاوت در تلاش است تا کیفیت خدمات در سراسر این دنیای وسیع را بهتر سازد. پلتفرم اینترنت کامپیوتر یا (ICP) آینده اینترنت را فضایی غیرمتمرکز می‌بیند و معتقد است مرکز های داده باید بتوانند به راحتی در فضایی غیرمتمرکز ارتباط داشته باشند و فضا های ابری بخصوص خود را طراحی کنند. اما این پلتفرم چه ویژگی های دیگری را پشت ارز دیجیتال خود پنهان کرده است؟ در این مطلب هلدینگ آلنداینوست به این موضوع می‌پردازد.

اینترنت کامپیوتر چیست؟

ایده اصلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر ایجاد نوع جدیدی از اینترنت غیرمتمرکز و سیستم محاسباتی جهانی است، جایی که مراکز داده مستقل در سراسر جهان می‌توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای سرویس‌های ابری (از جمله شرکت‌هایی مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud) که بیشترین قدرت را دارند ایجاد کنند. از برنامه های فعلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر این است که این پروتکل را روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان اجرا کند.

توسعه دهندگان ICP می‌گویند که شبکه حاصل از چندین مزیت کلیدی نسبت به جایگزین های متمرکز برخوردار است. به عنوان مثال، از طریق استانداردهای باز عمل می‌کند و از تضاد منافعی که ممکن است زمانی که یک ارائه دهنده بزرگ رایانش ابری میزبان محصولاتی است که با خدمات خود رقابت می‌کنند، ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

شبکه جهانی و توزیع شده مراکز داده توکن اینترنت کامپیوتر، که در اصل DFINITY نامیده می شود، می تواند همه برنامه هایی را که از طریق استانداردهای اینترنتی سنتی مانند DNS (سیستم نام دامنه ای که از طریق مرورگرهای وب و گوشی های هوشمند استفاده می کنید) قابل دسترسی هستند را اجرا کند.

توکن اینترنت کامپیوتر چندین کاربرد عمده دارد: به عنوان یک توکن خدماتی عمل می‌کند. به دارندگان این امکان را می‌دهد که برخی از ICP خود را در شبکه قفل کنند در ازای اینکه در توسعه آینده پروتکل ICP نظر داشته باشند، توسط شبکه پاداش می‌گیرد تا مراکز داده شرکت کننده برای رفتار خوب، و برای پرداخت هزینه تراکنش در شبکه استفاده می‌شود.

تاریخچه اینترنت کامپیوتر

اینترنت کامپیوتر توسط بنیادDFINITY ساخته شده و توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام دومینیک ویلیامز در سال 2016 راه‌اندازی شده است. بنیاد DFINITY یک سازمان غیرانتفاعی است که به تحقیق و توسعه ICP اختصاص دارد، پس از سال‌ها تحقیق، به طور رسمی در ماه می 2021 راه‌اندازی شد. محققان در سراسر جهان به کار این بنیادها کمک می‌کنند، از جمله رمزنگارانی که حدود 100000 استناد دانشگاهی و 200 مورد ثبت اختراعات را دارند.

کارکرد اینترنت کامپیوتر

اینترنت امروزه بسیار متمرکز است. برنامه های کاربردی محبوب در وب اغلب منبع بسته، اختصاصی هستند و در تعداد معدودی از مراکز داده متعلق به شرکت های بزرگ فناوری میزبانی می‌شوند. و اگر یک مرکز داده مهم از کار بیفتد، بخش های عظیمی از وب نیز می‌توانند با آن خاموش شوند. یکی دیگر از نگرانی های اصلی (به ویژه برای طرفداران حریم خصوصی) این است که ارائه دهندگان خدمات وب شرکتی متمرکز توانایی سانسور یا دپلتفرم کردن برنامه ها را دارند.

پلتفرم اینترنت کامپیوتر تلاش می‌کند جایگزینی اساسی ارائه دهد تا توسعه‌دهندگان بتوانند برنامه‌ها را به شیوه‌ای غیرمتمرکزتر بسازند، میزبانی کنند و به آنها سرویس دهند، به وب‌سایت‌ها اجازه می‌دهد مستقیماً در اینترنت عمومی مستقر شوند. علاوه بر این، این شبکه به توسعه نرم افزار منبع باز و شفاف انگیزه می‌دهد.

یکی از راه هایی که می توانید ICP را به عنوان راهی برای تبدیل رمزنگاری به قدرت پردازشی در نظر بگیرید شبکه هزینه ای را بر اساس میزان توان محاسباتی مورد نیاز پروژه توسعه دهنده تعیین می کند. تا زمانی که هزینه پرداخت شود، وب سایت بر روی اینترنت عمومی اجرا می‌شود. به صورت تئوری، هر نوع برنامه‌ای را می توان در شبکه اینترنت کامپیوتر ایجاد و اجرا کرد، از شبکه های اجتماعی مشابه لینکدین و تیک تاک گرفته تا نرم افزارهای کاربردی آشنا که امروز می‌شناسید و انواع جدیدی از برنامه های کاربردی که هنوز ساخته نشدند.

دشواری های اینترنت کامپیوتر

شرکت در پلتفرم اینترنت غیرمتمرکز ممکن است به سخت‌افزار قوی‌تری نسبت به پروژه‌های بلاک‌چین سنتی نیاز داشته باشد، که به طور بالقوه با محدود کردن تعداد شرکت‌کنندگان، غیرمتمرکز بودن آن را تهدید می‌کند. اگر نیازهای سخت افزاری بیش از حد زیاد باشد، تنها بازیکنان بزرگ و با سرمایه مناسب می‌توانند مراکز داده راه اندازی کرده و در آن شرکت کنند.

جمع‌بندی

اینترنت کامپیوتر توسط بنیادDFINITY ساخته شده و توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام دومینیک ویلیامز در سال 2016 راه‌اندازی شده است. ایده اصلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر ایجاد نوع جدیدی از اینترنت غیرمتمرکز و سیستم محاسباتی جهانی است، جایی که مراکز داده مستقل در سراسر جهان می‌توانند به یکدیگر بپیوندند تا جایگزینی برای سرویس‌های ابری (از جمله شرکت‌هایی مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud) که بیشترین قدرت را دارند ایجاد کنند. از برنامه های فعلی ارز دیجیتال اینترنت کامپیوتر این است که این پروتکل را روی میلیون ها رایانه در سراسر جهان اجرا کند.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با اینترنت کامپیوتر

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به اینترنت کامپیوتر را مشاهده کنید

ایردراپ کیوبز (Cubes) [آموزش و نحوه کار با آن]
ایردراپ کیوبز (Cubes) [آموزش و نحوه کار با آن]

بازی ایردراپ کیوبز (Cubes) یک بازی نوظهور بر پایه بلاکچین TON است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از حساب کاربری تلگرام خود، توکن‌های رایگان Cubes را استخراج کنید.

سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل
سقوط بیت کوین بعد از جنگ ایران و اسرائیل

در پی درگیری‌های نظامی میان ایران و اسرائیل در اوایل سال 2024، بازار ارزهای دیجیتال، به خصوص بیت‌کوین، شاهد نوسانات شدید و کاهشی چشمگیر بود.

بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E
بازی‌های P2E و کسب درآمد! معرفی بهترین بازی‌های P2E

بازی‌های P2E (Play-to-Earn)، که گاهی با عنوان بازی‌های "بازی کن تا کسب درآمد کنی" شناخته می‌شوند، نوآوری جدید و قابل توجهی در صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌روند.

آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال
آموزش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال ارز دیجیتال

آیا تا کنون به دنبال راهی برای درک بهتر ارزهای دیجیتال بوده‌اید؟ آیا می‌خواهید بیشتر بدانید که چگونه تحلیل بنیادی می‌تواند به شما کمک کند؟

چگونه از کلاهبرداری  ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ICO ارز دیجیتال جلوگیری کنیم؟

سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد، در عین حال به بستری مناسب برای کلاهبرداری و اعمال متقلبانه برای کلاهبرداران تبدیل شده‌ است.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی
آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با استفاده از الگوهای قیمتی

در عصر دیجیتال امروزی، جایی که ارزهای دیجیتال به سرعت در حال تغییر چهره مالی جهان هستند، تحلیل تکنیکال به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای معامله‌گران برای تفسیر و پیش‌بینی روندهای بازار به شمار می‌رود.

چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبرداری ارزهای دیجیتال جلوگیری کنیم؟

محافظت از دارایی های رمزنگاری به شما کمک می کند که بدانید چگونه هدف قرار گرفته اید و چه کاری می توانید انجام دهید.

بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری
بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

تعداد زیادی ارز دیجیتال وجود دارد، اما انتخاب بهترین ارزها برای سرمایه‌گذاری نیازمند شناخت عمیق و تحلیل دقیق است.

کانال سیگنال کریپتو و فارکس
کانال سیگنال کریپتو و فارکس

قیمت اشتراک از ۷,۷۹۷,۹۰۰ تومان

چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟
چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم؟

برای پرداختن به این موضوع که چگونه کیف پول ارز دیجیتال امن بسازیم هلدینگ آلنداینوست ابتدا به تعریف کيف پول ارز دیجیتال می‌پردازد...

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد اینترنت کامپیوتر چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد اینترنت کامپیوتر را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب

نمادهای مشابه اینترنت کامپیوتر

کاربرانی که اینترنت کامپیوتر را مشاهده کرده اند نمادهای زیر را نیز مشاهده کرده اند