صرافی بایننس

صرافی ها عمدتا نقش موثری در بازارهای مالی دارند. صرافی بایننس بزرگترین صرافی جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

آموزش ویدیوئی صرافی بایننس

صرافی بایننس

همانطور که می دانید در اقتصاد هر کشوری علاوه بر بانک ها، موسسات مالی، صرافی ها نیز نقش موثری در جامعه دارند. در حقیقت صرافی ها به دلیل تاثیر بالایی که در معاملات در بازار بورس یا بازار کریپتو می گذارند، مورد توجه دولت ها قرار می گیرد. در این مقاله هلدینگ آلنداینوست نقش صرافی ها و یکی از صرافی های بسیار شاخص در عرصه اقتصاد جهانی،  Binance را مورد بررسی قرار می دهد.

صرافی بایننس

صرافی چیست؟

صرافی در معنوی لغوی به معنای داد و ستد است اما امروزه در جامعه مدرن به شرکت ها تضامنی و یا سهامی صرافی می گویند. در حقیقت صرافی مجموعه ای است که به طور مستقیم با خرید و فروش ارزهای خارجی به صورت فیزیکی و حتی دیجیتال فعالیت می کند و مورد توجه بسیار زیادی از طرف دولت قرار میگیرد چرا که دارای نقش حساسی در بازارهای مالی است. 

معرفی صرافی بایننس

صرافی بایننس یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال است که جهت خرید و فروش رمزارزها استفاده می شود. در گذشته کاربران این صرافی فقط توانایی انجام معاملات با ارزهایی مثل دلار و یورو را داشتند اما امروزه امکان معامله با سایر ارزهای جهانی نیز امکان پذیر است. در واقع با توجه به محبوبیت زیاد ارزهای دیجیتال که روز به روز در حال افزایش می باشد، همواره صرافی های جدیدی نیز ظهور پیدا می کنند که این موضوع می تواند جنبه های مثبت و منفی نیز داشته باشد چرا که انتخاب صرافی از بین تعداد زیادی صرافی جدید کمی مشکل به نظر می رسد. اما صرافی باننس امروزه توانسته محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران خود در سراسر جهان کسب کند و مشاهده می شود که افراد سرشناس بسیار زیادی از این پلتفرم جهت معاملات خود استفاده می کنند. در ادامه مقاله توضیحاتی در خصوص تاریخچه ی این صرافی محبوب عنوان شده است که شاید برای علاقه مندان به بازارهای مالی جذاب باشد. 

تاریخچه صرافی بایننس

صرافی بایننس سال 2017 در کشور چین تاسیس شد و امروز بایننس لقب بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی را به خود اختصاص داده است. بنیان گذار صرافی بایننس( چانگ پنگ ژائو) بعد از اعمال قوانین بسیار سختگیرانه، به ژاپن مهاجرت کرد چرا که در ژاپن بازار رمز ارزها بسیار رونق داشته و ازفعالیت در آن استقبال می شود. ژائو تجربه ی توسعه سیستم های مبادله را در ژاپن داشته که بی شک توانسته برای ساخت پلتفرم بایننس بسیار کمک کننده باشد. علاوه بر آن ژائو مدیر فنی در شرکت blockchain نیز بوده است. در واقع او رزومه ی شغلی بینظیری در زمینه های مالی و مارکتینگ داشته است که توانسته بزرگترین پلتفرم ها رمزارز دیجیتال، بایننس را منتشر کند. شاید برایتان جالب باشد که سرمایه اولیه این پلتفرم از طریق عرضه اولیه سکه یا ICO بود. در حقیقت به این نوع سرمایه گذاری، همانند سرمایه گذاری جمعی است که افراد مختلف در آن سرمایه گذاری کرده تا آن مجموعه در گذر زمان رشد کند. در حقیقت افرادی که در سرمایه گذاری اولیه شرکت کنند به مراتب سود بیشتری نسبت به کسانی بعدا سهام بخرند، دریافت خواهند کرد. اما به یاد داشته باشید که در سرمایه گذاری جمعی، سرمایه گذاران در ارز دیجیتال سرمایه گذاری خواهند کرد به جای سرمایه گذاری در دلار یا یورو. در این سرمابه گذاری برای بایننس نزدیک به 15 میلیون دلار جمع آوری شد و در قبال این سرمایه گذاری نیز کاربران بایننس کوین دریافت کردند.

سرعت رشد پلتفرم بایننس از سال 2017 بسیار چشمگیر و فوق العاده بوده و امروزه روزانه معادل 1 میلیارد دلار معامله صورت می گیرد که با توجه به حجم مبادلات می توان گفت بایننس بزرگترین صرافی برای مبادلات است. در سال 2018 میزان حجم معاملات در این پلتفرم به قدری زیاد بود که مجبور به عدم پذیرش کاربر شدند. این اتفاق تنها یکسال پس از شروع فعالیت این پلتفرم اتفاق افتاد. در یک روز نزدیک به 240 هزار کاربر جدید عضو شدند. در حقیقت این پلتفرم بزرگترین و شاید بهترین صرافی رمزارزها است. اما توجه داشته باشید که پلفترمی را انتخاب کنید که متناسب با سطح آگاهی شما از بازارهای مالی باشد. در واقع برخی از صرافی برای افراد تازه کار یا مبتدی بهتر است و شما راحت تر می توانید در این پلتفرم فعالیت داشته باشید. در حالیکه برخی دیگر حرفه ای تر و به مراتب پیچیده تر هستند. صرافی بایننس اما برای افراد تازه کار و حرفه ای مناسب است. یکی دیگر از صرافی های پرطرفدار در این زمینه صرافی کوکوین است که برای اطلاعات بیشتر توصیه می شود روی لینک مقاله کلیک کنید.

در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. 

ویژگی های صرافی بایننس

این پلتفرم دارای یکسری ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه بیان شده است:

میزان کارمزد پایین: مشتریان برای هر خرید و یا فروش فقط 0.1 درصد کارمزد می پردازند. حتی در حین معاملات برای کریپتو-کریپتو نیز در بایننس نیاز به پرداخت کارمزد بالا نیست و این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی تمایل به فعالیت با این پلتفرم را داشته باشند. علاوه بر آن در صورت تمایل به سپرده گذاری هزینه کارمزد رایگان خواهد بود. در واقع خرید و نگه داری ارز دیجیتال در این پلتفرم بدون نیاز به پرداختن کارمزد است. اما به منظور برداشت ارز دیجیتال لازم است هزینه ای به عنوان کامزد پرداخت کنید که در هر صرافی متفاوت است که بستگی به نوع ارز دیجیتال و میزان تراکنش دارد.

پشتیبانی از اکثر آلت کوین ها: یکی از دلایل محبوبیت پلتفرم بایننس، پشتیبانی از همه ی ارزهای دیجیتال است که منجر به راحتی کار کاربران خود می شود. در واقع هرکاربر با هر دارایی می تواند به تبادل با دیگران بپردازید. این پلتفرم از بیش از 200 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند که به نسبت صرافی کوین بیس، بسیار بیشتر است. پلتفرم کوین بیس تنها 25 کوین را پشتیبانی می کند.

امنیت در پلتفرم بایننس: پلتفرم بایننس اهمیت ویژه ای به مبحث امنیت داده است و کاربران بعد از ثبت نام و ساخت حساب کاربری در این صرافی باید مرحله احراز هویت را بگذرانند. این مرحله خود شامل دو بخش است که زمانی که شما قصد برداشت و یا حتی واریز ارز در این پلتفرم را دارید باید احراز هویت انجام دهید. در حقیقت رمز عبور ثابت و کد یکبار مصرفی که برایتان به ایمیل یا موبایل شما ارسال شده است را باید وارد کنید. به طور کلی صرافی بایننس از ویژگی CCSS بهره مند است که منجر به امنیت بسیار قدرتمند این صرافی می گردد.

جایزه برای کاربران بایننس: صرافی بایننس در یک اقدامی جالب به کاربران خود جوایز بسیار ارزنده ای را تقدیم می کند. حتی کاربران عادی نیز می توانند این جایزه را از آن خود کنند. شاید باورش سخت باشد اما جوایزی مثل یک خودرو به کاربران را نیز شاهد بوده ایم.

عرضه اولیه در بایننس: پلتفرم بایننس ارزهای جدید را بلافاصله بعد از تکمیل نمودن عرضه اولیه، ارائه می دهد. در حقیقت صرافی بایننس از محبوب ترین ها بین شرکت های توسعه دهنده رمزارز است. در این صرافی معیار برای لیست کردن رمز ارزها داشتن زیربنای بسیار مستحکم آن است به جای جدید بودن آن.

حجم بسیار بالای معاملات در بایننس: همانطور که گفته شد بایننس از بزرگترین پلتفرم های شناخته شده جهت انجام معاملات و خرید و فروش ارز است. پس میزان معاملات در این پلتفرم بسیار زیاد است که این موضوع منجر به نتایج مثبتی خواهد شد از جمله افزایش نقدینگی، افزایش شانس فروش و ... . در واقع زمانی که شما قصد فروش یک ارز دیجیتال را در یک پلتفرم با حجم معادله پایین داشته باشید، لازم است تا زمان بیشتری منتظر تایید یک فروشنده باشید. این موضوع شاید باعث شود شما زمان بیشتری را اتلاف کنید یا معاملات دیگر را از دست بدهید.

مناسب بودن پلتفرم بایننس برای افراد مبتدی و حرفه ای: این پلتفرم دارای دو بخش basic و advance است که می توان گفت از بهترین ویژگی های صرافی بایننس است که آن را از سایر صرافی ها مجزا می کند. در حقیقت دلیل محبوبیت بسیار زیاد این صرافی، این ویژگی است که به کاربران اجازه می دهد تا در هر سطحی از معامله گری هستند، بتوانند در این بازار وارد شده و به خرید و فروش ارز بپردازند. لازم به ذکر است که امکان استفاده از ارزهای فیات نیز در این صرافی به تازگی امکان پذیر شده که محبوبیت این پلتفرم را بیش از پیش کرده است. بایننس این خدمات را برای هر کاربری فارغ از ملیت اش، در هر کشوری امکان پذیر کرده است. بنابراین امکان استفاده از این ویژگی برای کاربران در سراسر جهان ممکن است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صرافی های برتر خارجی دیگر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ی ثبت نام در صرافی بایننس

شاید بعد از مطالعه تعداد زیادی ویژگی مثبت در خصوص بایننس، اکنون مشتاق ثبت نام و ساخت یک حساب کاربری برای شروع معاملات خود در این پلتفرم باشید. اما متاسفانه ساخت حساب کاربری با آی پی ایران در این صرافی ممنوع می باشد و در صورت ساخت و واریز ارز پس از شناسایی آی پی ایران، حساب شما مسدود و رمز ارزهای شما نیز بلوکه می گردد. پس چاره چیست؟ در این باره لازم است از روش های دیگر استفاده کنید مثل استفاده از اپلیکیشن های تغییر آی پی یا vpn. اما توجه داشته باشید که باید از یک سروز دائم استفاده کنید که بهترین راهکار برای آن این است که vpn خریداری کنید.

برای ثبت نام در این پلتفرم لازم است ابتدا وارد سایت binance.com شوید و سپس روی گزینه register کلیک کنید. حالا صفحه ای برایتان باز خواهد شد که از شما ایمیل و پسورد درخواست می کند. به یاد داشته باشید که لازم است پسورد قوی که شامل حروف و اعداد است را وارد کنید. لازم به ذکر است که پسورد را در جایی ذخیره داشته باشید. بعد از آن با گزینه قبول کردن قوانین وارد مرحله بعدی خواهید شد. اکنون روی گزینه create account کلیک کنید. صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن باید مراحل امنیتی را طی کنید. برای این کار پازل را تکمیل می کنید تا اطمینان حاصل شود که هویت انسانی شما صحیح می باشد. سپس می توانید ادامه روند ثبت نام را تکمیل کنید. بعد از اینکه پازل را تکمیل کردید باید از جیمیل کدی را وارد کادری که برایتان مشخص شده کنید. در حقیقت کاربر باید به ایمیل خود مراجعه کند و ایمیلی که از طرف صرافی بایننس دریافت کرده اید را در کادر وارد کنید.

اکنون آدرس ایمیل شما فعال می گردد و سپس باید تایید هویت دو عاملی را انجام دهید. برای این منظور روی گزینه go to dashboard کلیک کنید. دو روش کلی برای تایید هویت شما وجود دارد که یکی از آن ها از طریق ارسال پیامک به گوشی همراه شماست و دیگری نیز با استفاده از روش اسکن کد QR است که با استفاده از روش Google authentication است. اکنون حساب کاربری شما در این پلتفرم ساخته شده و می توانید فعالیت خودتان را در آن شروع کنید. لازم به ذکر است که حتما کلید پشتیبانی که به شما داده می شود را ذخیره کنید چرا که در غیر اینصورت در صورت پاک شدن اپلیکیشن، امکان بازگشت به برنامه را نخواهید داشت مگر اینکه آن کلید پشتیبان را در جایی ذخیره کنید.

چگونگی شارژ حساب بایننس

برای شارژ صرافی بایننس باید ابتدا وارد بخش واریز یا Deposit شوید. سپس به قسمت حساب کاربری خودتان بروید و روی گزینه ی wallet کلیک کنید. سپس روی گزینه ی fiat and spot بزنید و وارد deposit شوید. ارز دیجیتال مد نظرتان را انتخاب کنید و سپس آدرس کیف پول را کپی و ارز دیجیتال خود را به آن آدرس ارسال کنید. در این مرحله باید چند دقیقه صبر کنید تا فرآیند تایید اتفاق بیافتد و بعد شما می توانید ترید را شروع کنید.

نحوه ی ترید در پلتفرم بایننس

برای شروع فرآیند ترید وارد بخش مارکت ها شوید و مارکت دلخواهتان را انتخاب کنید.  به طور مثال مارکت بیت کوین. وارد مارکت بیت کوین می شویم و سپس جفت ارز بیت کوین/ ریپل را انتخاب می کنیم. سپس وارد معاملات با ریپل و بیت کوین می شویم. حالا در صفحه معاملات با ریپل و بیت کوین، با بیت کوین ریپل میخریم و برعکس.

بایننس کوین

در سال 2017 میلادی بایننس کوین توسط صرافی بایننس منتشر شد که عرضه این کوین به شکل محدود بود و در بار اول عرضه فقط 200 توکن بایننس کوین انتشار یافت. درواقع این توکن بومی با هدف اعطای قدرت به صرافی بایننس شکل گرفت. علاوه بر آن از این کوین می‌توان برای پرداخت کردن هزینه‌های معاملات یا مبادله اقلام دیجیتالی استفاده کرد. از طرفی با استفاده از این کوین امکان پرداخت کارمزد نیز وجود دارد. کاربردهای دیگر این توکن عبارت است از سرمایه‌گذاری روی ارزدیجیتال جدید، پرداخت کردن هزینه در انواع مراکز خدماتی و سرمایه‌گذاری.

خدمات بایننس

آکادمی بایننس:  مجموعه آکادمی بایننس در سال 2018 به منظور افزایش سطح آگاهی و اطلاعات افراد در حوزه‌ی ارز دیجیتال به راه افتاد که در این مجموعه آموزش‌های متفاوت در رابطه با موضوعات فنی، امنیتی و ... را به شکل آموزش ویدیوئی، مقاله و آموزش آنلاین در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که کاملا به صورت رایگان است.

سرویس بایننس لایو: این ویژگی برای ساخت و به اشتراک گذاشتن یکسری محتوای ویدیویی در حوزه رمزارزها است که کاربران می‌توانند ویدیوهای افراد مهم در این زمینه را مشاهده و نحوه‌ی تجزیه و تحلیل آن‌ها از بازار ارزدیجیتال را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند تجربیات افراد سرشناس در این زمینه را فرا گرفته و در تفسیر خود استفاده کنند. درواقع هدف بایننس از سرویس بایننس لایو این است که افراد از طریق تجربه‌ی دیگران آموزش ببینند و یا آموزش‌ها را در به اشتراک بگذارند. همچنین ایجاد یک بستر اختصاصی برای پخش زنده در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال از دیگر اهداف سرویس بایننس لایو بود. نکته‌ی مهم دیگر این است که بسیاری از افراد از طریق ساخت ویدیو و انتشار آن درآمد کسب می‌کنند.

سرویس کسب درآمد در بایننس: Earn در بایننس بستری است که افراد می‌توانند درآمد کسب کنند. درحقیقت علاوه بر ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال خود می‌توانند درآمد هم داشته باشند. این سرویس بیشتر برای افرادی مناسب است که اقلام دیجیتالی خریداری کردند و قصد دارند مدت زمان طولانی آن را نگهداری کنند. استفاده از سرویس earn هم در شرایط نزولی بازار و هم صعودی امکان پذیر است و حتی در شرایطی که کاربر انواع ارزدیجیتال را خریداری کرده و می‌خواهد آن‌ها را نگهداری کند، کسب درآمد امکان‌پذیر است. سرویس کسب درآمد بایننس خود دارای بخش‌های متنوعی است که شامل موارد زیر است:

قسمت saving،  قسمت staking، farming، BNB Vault،  Dual investment، auto-invest، لانچ پد صرافی بایننس، لانچ پول صرافی بایننس.

لانچ‌پد صرافی بایننس: بایننس در سال 2019 یک پروژه نوین جهت فروش توکن‌ها معرفی کرد تا سرمایه بیشتری از ان طریق جذب کند. از آن به بعد بایننس توانست نزدیک به 66 پروژه جدید به وسیله بستر لانچ‌پد جذب کند. درواقع فرآیند کار به این صورت است که بایننس قبل از تایید، هر پروژه‌ای را به خوبی مورد بررسی قرار می‌دهد و درصورتی که شرایط لازم را داشته باشد، می‌توانند در لانچ‌پد حضور داشته باشند.

جمع بندی

صرافی ها نقش سازنده ای در اقتصاد جهانی و خرید و فروش رمز ارز دارند. یکی از بزرگترین و معروف ترین پلتفرم های صرافی، بایننس است که حجم معاملات بسیار بالایی را پوشش می دهد. همچنین خدمات و ویژگی های منحصر به فردی دارد که در این مقاله هرکدام با جزئیات توضیح داده شدند.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب