میم سیزن (Meme season) چیست؟

در دنیای کریپتو، میم سیزن (Meme season) یک جهان نوظهور نام‌گرفته و به زمانی گفته می‌شود که فرصت و شانس‌های سودآور طلایی در آن وجود دارد و دنیای فرصت‌های طلایی مالی است.

در دنیای کریپتو، میم سیزن (Meme season) یک جهان نوظهور نام‌گرفته و به زمانی گفته می‌شود که فرصت و شانس‌های سودآور طلایی در آن وجود دارد و دنیای فرصت‌های طلایی مالی است؛ یعنی دنیای ارزهای دیجیتال است که باعث می‌شود کاربران یا معامله‌کنندگان ره صد‌ساله را یک‌شبه طی کنند. یکی از این زمان‌های فرصت‌های طلایی، میم سیزن‌ است و زمانی که در این بازار میم‌کوین‌ها دارای روند افزایشی باشند و در بین مردم طرف‌داران بیشتری پیدا کنند را میم سیزن می‌گویند. یعنی ارزهای دیجیتالی یک روند صعودی را طی می‌کنند، نقدینگی بیشتر شده، جریان پول در بازار بالا می‌رود و عملکرد بازارهای مالی بهتر و بیشتر می‌شود. برای اینکه با مفهوم میم سیزن بیشتر آشنایی پیدا کنید بهتر است این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله از هلدینگ آلنداینوست با ما همراه باشید.

میم سیزن یعنی چه؟

زمانی با مفهوم میم سیزن که به معنای دوره و فصل در کریپتو است، اشاره می‌شود؛ یعنی زمانی که ارزهای دیجیتالی بسیار رونق پیدا کرده، دارای محبوبیت شده و در بازارها روند صعودی پیدا کرده است. دوره‌های زمانی خاصی هستند که میم‌کوین‌ها باقدرت بیشتری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها حضور داشته، دارایی محبوبیت شده‌اند و از رشد قیمتی بسیار مناسب و خوبی برخوردار هستند. در زمان آغاز یک میم سیزن (Meme season) با میم‌کوین‌ها می‌توان به دستاوردها و ایده‌های شگفت‌انگیزی دست پیدا کرد. 

چرا که تمام طرفداران، به صحبت‌ها و نظرهای خوب و مثبتی در زمینه میم‌کوین پرداخته و با تبلیغات آنلاین در گروه خاصی از ارزهای رمز پایه، موجب محبوبیت بیشتر آن می‌شوند و البته برای اینکه بتوان به درک بهتری از میم سیزن دست پیدا کرد، باید به مفهوم میم‌کوین‌ها نیز توجه کرد. 

میم‌کوین

معمولا میم‌ها به کلیپ و تصاویری که به‌صورت خنده‌دار و طنز هستند و دارای موضوع‌های متنوع در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد، می‌گویند.  میم‌کوین‌ها هم به مجموعه‌ای از رمزارزها گفته می‌شود که توسط یک میم یا طنزهای ترند در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شوند و هدف این رمزارزها سرگرمی و خنده است، کاربردهای خاصی ندارد و بیشتر آنها در بستر بلاک‌چین ایجاد شده و گسترش پیدا می‌کنند. همچنین بیشتر آنها توکن به شمار می‌آید که در بازار کریپتو و در بستر شبکه‌های تریوم دارای استاندارد 20 ER - هستند. میم‌کوین‌ها هم یک مفهوم رایج در کریپتوکارنسی هستند که از این میم‌ها برای محبوبیت بیشتر توکن‌ها که در جوامع آنلاین از تریدرها و از طرف‌داران آن حمایت می‌شود، استفاده می‌شود. 

این میم‌کوین‌ها علاوه بر سرگرم‌کنندگی که دارند، می‌توانند موجب کسب درآمد و سودهای زیادی شوند. البته باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری‌کردن روی میم‌کوین از ریسک و خطرات خاصی برخوردار است و ریسک در این مورد بیشتر از دیگر ارزهای دیجیتال پیش‌بینی می‌شود. میم‌کوین دارای اهداف خاصی نبوده و حمایت از افراد و اعضای جامعه از سرمایه‌های اصلی آن است و به همین دلیل آسان‌ترین ارزهای دیجیتالی در کریپتو به‌حساب می‌آید.

مزایای میم سیزن برای تریدرها

میزان توجه به جهان کریپتو موجب می‌شود که کاربران و سرمایه‌گذاران زیاد و جدیدی وارد این بازار شوند و تعداد افرادی که می‌خواهند در این بازار سرمایه‌گذاری شرکت کنند و آگاهی‌های بیشتری را کسب کنند، افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌ها و فرصت‌های زیادی ایجاد می‌شود و بازار هم به رشد و تقویت می‌رسد. از مزایای میم سیزن (Meme season) و معامله در آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رشد پورتفولیو

از مزیت‌های مهم میم سیزن این است که افراد با خریداری میم‌کوین موجب رشد قابل‌توجه پورتفولیو شده و از آن استفاده می‌کنند. علاقه‌مندی زیاد میم‌کوین‌ها به پامپ شدن، موجب شده از ابزارهای موثر سرمایه‌گذاری امروزی شناخته شوند که برای سرمایه‌گذاران هم این امکان را ایجاد می‌کنند تا از آسان‌ترین راه به افزایش و بهبود سرمایه‌گذاری‌های خود بپردازند. 

البته میم‌کوین همیشه تحت تاثیر میم سیزن‌ها و اتفاقات این‌چنینی بوده و موجب بیشترشدن تقاضا و نقدینگی می‌شود و با این مزیت، میم سیزن (Meme season)، یک دوره خاص برای سرمایه‌گذاری در میم‌کوین‌ها معرفی شده و افراد از این ویژگی برای بهترشدن موقعیت مالی خود استفاده می‌کنند.

افزایش نقدینگی

بیشترشدن نقدینگی یعنی افزایش جریان پول در جامعه و بازار که در کارکرد و عملیات مالی بازار تاثیرات مثبتی می‌گذارد. میم سیزن (Meme season) موجب بیشترشدن نقدینگی در بازار معاملات و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری شده و موجب به‌وجودآمدن موقعیت‌های بهتر در بازار می‌شود و در نهایت سرمایه‌گذاران هم روی مدیریت سرمایه خود و اجرای تراکنش‌، موفق‌تر عمل می‌کنند.

تحرکات قیمتی مختلف

به علت موقعیت‌های گوناگون در بازارهای مالی، تحرکات قیمتی در بازار به وجود می‌آید، مخصوصا در میم سیزن که بسیار پرتحرک و متنوع است. این تحرکات شامل کاهش یا افزایش قیمت اوراق بهادار، ارز و دیگر دارایی‌ها شده و عوامل زیادی مانند: انتشار خبرهای مهم، تحولات اقتصادی و تغییر روی موقعیت‌های جهانی باعث ایجاد تحرکات قیمتی می‌شوند. این تحرکات هم برای سرمایه‌گذاران فرصت‌های زیادی را به وجود می‌آورد تا با تجزیه‌وتحلیل در بازار در زمان‌های مناسب به خریدوفروش بپردازند و معامله‌های سودآوری را انجام دهند.

پویا بودن در تبادلات

از مزیت‌های دیگری که در میم سیزن (Meme season) بسیار شاخص است، پویایی در تبادلات بازار کریپتو است که این پویایی سبب شده سرمایه‌گذاران بتوانند تراکنش‌های موفق‌تر را با سرعت زیاد در بازار انجام دهند. با بیشترشدن حجم تبادلات، سرمایه‌گذاران فرصت‌های زیادی را برای دست‌یافتن به تکنیک‌های موفق و بهینه در بازار به دست می‌آورند و می‌توانند تصمیم‌های سرمایه‌گذاری بهتری را بگیرند.

جلب‌توجه بیشتر افراد

در دنیای کریپتو، میم سیزن فرصت‌های بی‌شماری را به وجود آورده و موجب جلب‌توجه عموم مردم شده است؛ زیرا دوره‌ای برای سرمایه‌گذاری و حتی یک فرصت برای آشناشدن افراد علاقه‌مند به این نوع ارزهای دیجیتال با هم را فراهم کرده است. 

با این جلب‌توجه بیشتر افراد، باعث بیشترشدن اطلاعات و آشنایی و آگاهی عموم مردم در مورد کریپتو شده است، ایده‌ها و راه‌هایی که می‌توان از ارزهای دیجیتالی استفاده کرد را توسعه داده و باعث گسترش دانش اجتماعی در مورد فناوری‌های بلاک‌چین و دیگر ارزهای رمزنگار شده است. با جلب‌توجه عموم، موجب شده راه‌های واردشدن شرکت‌کنندگان تازه و سرمایه به این بخش باز شود و علاقه‌مندان به‌صورت فعال در این فضاها فعالیت داشته باشند.

شناخت زمان شروع میم سیزن (Meme season)

موقعیت‌ها و عوامل بسیاری در آگاهی زمان شروع میم سیزن دخالت دارند و سرمایه‌گذاران باید با آنها آشنایی داشته باشند که به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم:

آگاهی‌ از روند بازار

یکی از مشخصه‌های مهم در میم سیزن، آگاهی از هیجان‌ها و شایعه‌ها است که در طول محور میم‌کوین‌ها ایجاد می‌شود. در این مورد افراد باید به خبرهای کریپتو، پلتفرم رسانه اجتماعی و تالارهای گفتگوی آنلاین دقت و توجه کنند و از شدت و اندازه علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران و کاربران در مورد میم‌کوین‌ها آگاهی پیدا کنند. مشخصه‌هایی مانند: توییت‌های ویروسی زیاد، افزایش ناگهانی قیمت میم‌کوین و حمایت‌کردن سلبریتی‌ها از میم‌کوین‌ها نشان از آغاز میم سیزن‌ می‌دهد.

شرکت جامعه طرف‌داران و فعالیت در پروژه

نکته کلیدی دیگری که در مورد میم سیزن (Meme season) وجود دارد، میزان مشارکت‌کردن حامیان و طرف‌داران میم‌کوین و فعالیت‌کردن در فرایندهای آن است. پس باید در جمع این طرف‌داران آنلاین حضور داشت و کانال‌ها و رسانه‌های اجتماعی را دنبال کرد و به مجموعه‌ها و گروه‌های میم‌کوین پیوست تا بتوان از اتفاقات و برنامه‌های آینده میم‌کوین آگاهی پیدا کرد.

حجم معاملات و نوسان قیمت

اغلب در میم سیزن (Meme season)، حجم معاملات و نوسان‌های قیمت بیشتر می‌شود. به همین دلیل، تغییروتحول در قیمت‌های میم‌کوین‌های معروف مانند: شیبا اینو، دوج‌کوین و دیگر میم‌کوین‌ها را باید دنبال کرد؛ زیرا بیشترشدن میزان معاملاتی که با تغییر زیاد قیمت‌ها همراه است نشان می‌دهد که میم سیزن‌ جدید شروع شده است.

پوشش رسانه‌های گوناگون و حمایت سلبریتی‌ها

فعالیت رسانه‌های اصلی، سلبریتی‌ها و اینفلوئنسر‌ها در ارتباط با پوشش و حمایت میم‌کوین‌ها بیشتر است و باید خبرها و اطلاعات پشتیبانی افراد معروف و مطرح از میم‌کوین‌ها را از مقالات، برنامه‌ها یا خبرهای تلویزیون دنبال کرد. افزایش‌ حمایت و پشتیبانی سلبریتی‌ها و یا رسانه‌های اصلی نشان می‌دهد که میم‌کوین موردتوجه است و  ارزش آن می‌تواند بالا برود. 

رفتارهای سرمایه‌گذاران و احساس بازار معامله

در آخر برای شناخت زمان شروع میم سیزن (Meme season) باید به رفتارهای سرمایه‌گذاران و احساس‌های بازار در زمان میم سیزن توجه کرده و آنها را دنبال کرد؛ زیرا سرمایه‌گذاران همیشه می‌خواهند سودهایی را با سرعت و بدون درنظرگرفتن عوامل بنیادی کوین‌ها، دنبال کنند و این یک نشانه هشدار است که میم‌کوین‌ها افزایش پیدا کرده و زمان شروع میم سیزن است.

چالش‌های ترید در زمان میم سیزن 

در تجارت کریپتو و معامله‌های رمز ارزی، سه نوع چالش یعنی محدودیت زمانی، فومو (Fomo) و کلاهبرداری باعث شده، تریدر از پیداکردن توکن‌ها قبل از انفجار قیمتی میم سیزن‌ها جا بماند که در ادامه به توضیحات مفصلی درباره این چالش‌ها می‌پردازیم:

ترس ازدست‌رفتن فرصت‌ها یا (Fomo)

بالا و پایین‌رفتن قیمت‌ها از خصوصیات خاص بازارهای کریپتو است و ارزهای دیجیتال، به علت‌های زیادی در روزها و ساعت‌ها دچار جهش‌های قیمتی زیادی می‌شوند که می‌تواند یک فرصت عالی برای کاربر در کسب سود ایجاد کند. این فرصت‌ها در آلت‌کوین‌ها و بیت‌کوین که میم‌کوین هم قسمتی از آنها محسوب می‌شود، وجود دارد. 

گاهی مشاهده فرایند صعود قیمت، موجب حرص و طمع گروهی از کاربران می‌شود که نمی‌توانند روی احساسات خودکنترلی داشته باشند و به‌جای پایبند بودن به تکنیک معاملاتی خود در زمان خروج از قبل مشخص شده، از بازار بیرون می‌روند و به خریداری زیاد میم‌کوین‌ها می‌پردازند و موجب ایجاد حباب قیمتی شده و میم سیزن (Meme season) را بزرگ‌تر می‌کنند. با خریداری بدون تجزیه‌ و تحلیل در اوج قیمت و با ترکیدن حباب قیمتی، ارزش میم‌کوین به پایین‌ترین قیمت می‌رسد و به سرمایه معامله‌گران ضررهای زیادی وارد می‌شود.

محدودیت زمانی

کریپتوکارسنی مانند دیگر بازارها روز تعطیلی و استراحت ندارد و یک فرایند ۲۴ ساعته و تمام‌وقت به شمار می‌آید. نوسانات قیمت بازار رمز ارزی در لحظه و در چشم به‌هم‌زدن می‌رود و اگر کاربر یا تریدر در کنار نمایشگر تحلیلی خود حضور نداشته باشد، قطعا فرصت‌هایی که برای به‌دست‌آوردن سود از این نوسانات نصیب او می‌شود را از دست می‌دهد. 

محدودیت زمانی یکی از دلایل بسیار بااهمیت است که از تبدیل‌شدن سرمایه‌گذاران به تریدرهای عالی جلوگیری می‌کند و امروزه با توانایی‌های استاپ‌لاس و مشخص‌کردن حد سود و ضرر این مشکل تا حدودی رفع شده است. اگر فردی می‌خواهد از میم سیزن (Meme season) کسب سود کند، باید مقدمات این فرایند را قبل از آغاز دوره‌های طلایی میم‌کوین شروع کند؛ زیرا میم سیزن احتمال دارد از چند روز تا چند هفته محدود، بازار را به خود مشغول کند و مناسب‌ترین روش کسب سود از میم سیزن‌ها، پیداکردن میم‌کوین‌هایی با رشد قیمتی بالا و خریداری آن قبل از رسیدن میم سیزن یا بعد از آن و اقدام به فروش در آخر میم سیزن است.

کلاهبرداری رمز ارزی

در معاملات ارزهای دیجیتالی پروژه‌های متنوع و مختلفی وجود دارد که بیشتر آنها معتبر و مورد تایید است. همیشه احتمال دارد در درصدی از این پروژه‌ها اقدام به کلاهبرداری شده و به سرمایه‌گذاران آسیب وارد شود. باتوجه‌به سودآوری‌هایی که در این بازارها وجود دارد، فرصت‌های زیادی برای فرایندهای مخرب و کلاهبرداری ارزی ایجاد شده است و افراد زیادی هستند که فعالیت‌های خلاف قانون و ناصحیح انجام می‌دهند و سلامت بازار را مورد تهدید قرار می‌دهند. 

روش‌های کلاهبرداری مانند: راگ پول، اسکم‌های گوناگون و عدم عرضه ابتدایی کوین در میم سیزن‌ها دیده می‌شود؛ پس قبل از اینکه به دام کلاهبرداری رمز ارزی گرفتار شوید و قبل از سرمایه‌گذاری در میم‌کوین، باید درباره میم سیزن بررسی‌ها و ارزیابی‌های دقیقی را انجام دهید و از سوابق تیم توسعه‌دهنده و نوع ارتباط آن با جامعه و وضوح مالی آنها آگاهی پیدا کنید.

چطور بهترین کوین‌ها را در میم سیزن پیدا کنیم؟

از ابزارهای مهم و حرفه‌ای در بخش ارزهای دیجیتال، مورالیس مانی Moralis Money  است که می‌توان رایگان از آن استفاده کرد. این ابزار به روش خاص با محدودیت‌های زمانی، فومو و کلاهبرداری‌های طراحی شده مقابله می‌کند. و توسط داده‌های غیرقابل‌تغییر، بلادرنگ، بی‌طرفانه بازار را به‌صورت حقیقی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. می‌توان توسط این ابزار از آخرین اخبار و فعالیت‌های بازار آگاهی پیدا کرد و در طول میم سیزن (Meme season) می‌توان کوین‌های روبه‌رشد را هم پیدا کرد. 

مورالیس مانی دارای ابزارهای تنظیم هشدار است که پیگیری و بررسی توکن‌های موردنظر و موردپسند را ارائه می‌کند و دارای سه خصوصیت مهم است که به کاربر کمک می‌کند تا از چالش و معضل‌های میم سیزن جلوگیری کند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

توکن آلرتس

از خصلت‌های مهمی است که به معامله‌گران این توانایی را می‌دهد تا بتوانند طبق فیلترهای سفارشی هشدارهای ایمیل خود را تنظیم کنند. این خصلت قادر است به روش دقیق، اطلاعات مربوطه در معامله‌ها، ترجیحات شخصی و یا رخدادهای خاص آگاهی پیدا کند؛ یعنی این قدرت را دارد تا علائم مربوط به کریپتو را طبق موارد موثر که خود شخص مشخص می‌کند، دریافت کند.

توکن اکسپلورر

از دیگر خصوصیات مهمی است که به کاربرها این فرصت را می‌دهد تا فیلترهای سفارشی را برای پیداکردن میم‌کوین‌های مناسب و جدید قبل از منتشرشدن پیدا کنند. با این ابزار، کاربر می‌تواند دقیق و طبق نیاز خود، کوین جدید را در کریپتو شناسایی کند، از دیگر کاربران جلوتر باشد و به تغییر و تحول و فرصت‌های بازار دسترسی بهتری داشته باشد و فومو را هم تجربه  نکند؛ زیرا موقعیت‌های توکن را می‌داند و می‌توانند از ضرر تا حد زیادی جلوگیری کنند.

توکن شیلد

یکی از خصوصیات امنیتی که امنیت هر کوین را ارزیابی می‌کند، توکن شیلد است و به کاربر این قدرت را می‌دهد تا از تمامی فرصت‌های حقیقی و ریسک‌های کلاهبرداری آگاهی پیدا کند. کاربر با این اطلاعات می‌تواند بهترین و موثرترین تصمیم‌ها را برای خرید میم‌کوین میم سیزن (Meme season) انجام دهد و این کار جداگانه روی هر کوین اجرا می‌شود تا کاربران با اطمینان بالاتری در کریپتو سرمایه‌گذاری کنند و بتوانند به هدف خود دست پیدا کنند.

جمع بندی

میم سیزن (Meme season) از دوره‌هایی است که بسیار پرطرف‌دار و مورد محبوبیت تریدرها قرار گرفته است و تریدرها در میم سیزن‌های قبلی از میم‌کوین‌هایی مانند: شیبا اینو و دوج‌کوین سودهای زیادی را کسب کرده‌اند. البته بیشتر مردم میم‌کوین‌ها را قبول ندارند و معتقد هستند، سرمایه‌گذاری روی آنها کار اشتباهی است؛ ولی بعضی هم اعتقاد دارند میم سیزن یک فرصت عالی برای واردشدن به بازارهای ارز دیجیتال است. زیرا دارای خصوصیات منحصربه‌فردی هستند و افراد می‌توانند با یک تکنیک مناسب در میم سیزن (Meme season) به سود بیشتری دست پیدا کنند؛ البته همه این موارد با درنظرگرفتن ریسک بازار کریپتو است.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب