فولاد

فولاد مبارکه اصفهان

اطلاعات کلی نماد

۴۹۰۷ ۱ (%۰,۰۲)
وضعیت مجاز
نماد فولاد
نام کامل فولاد مبارکه اصفهان
بازار بورس
صنعت فلزات اساسی
کد TSE ۴۶۳۴۸۵۵۹۱۹۳۲۲۴۰۹۰
کد نماد IRO۱FOLD۰۰۰۱
به روزرسانی ۱۴۰۳/۳/۲۴ ۱۴:۵۷:۱۱

بازار

EPS ۷۳۵
P:E ۷
تعداد کل سهام ۱,۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
ارزش بازار ۵,۲۶۸,۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
حجم مبنا ۲۴,۶۲۰,۴۳۵

آخرین معامله

پایانی ۴۸۷۸ -۲۸ (%-۰,۵۷)
بالاترین قیمت ۵۰۰۴
پایین ترین قیمت ۴۸۰۸
بازه قیمت ۴۸۳۲ - ۴۹۸۰
کل معاملات ۵,۰۴۹
حجم معاملات ۱۰۳,۱۲۲,۳۲۷
ارزش معاملات ۵۰۳,۰۰۷,۶۹۵,۹۷۵

عرضه و تقاضا

دستور تعداد خرید فروش تعداد دستور
۱ ۲۶۸۱۳۴ ۴۹۰۷ ۴۹۰۸ ۸۰۰۰۰ ۸
۱ ۲۰۰۰۰۰ ۴۹۰۶ ۴۹۱۴ ۳۱۰۰ ۲
۲ ۷۵۰۳۷۰ ۴۹۰۵ ۴۹۳۰ ۲۰۰۰۰۰ ۱
۲ ۵۸۵۹۳۵ ۴۹۰۴ ۴۹۳۷ ۲۰۰۰۰۰ ۱
۲ ۷۷۲۷۸۴ ۴۹۰۲ ۴۹۳۸ ۲۰۰۰۰۰ ۱

حقیقی و حقوقی

حقیقی حقوقی
۷۵۰ تعداد خریدار ۸
۸۱,۹۶۷,۴۰۴,۷۰۸ ارزش خرید ۴۲۱,۰۶۳,۳۰۶,۳۹۸
۹۶۷ تعداد فروشنده ۲۲
۲۸۹,۳۹۴,۷۵۴,۸۰۴ ارزش فروش ۲۱۳,۶۳۵,۹۵۶,۳۰۲

در مورد فولاد مبارکه اصفهان

نقد و بررسی تخصصی فولاد مبارکه اصفهان

بورس فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) یکی از بزرگترین و پررونق ترین ها در بازار بورس در ایران است. این نماد، متعلق به شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین تولیدکننده فولاد در خاورمیانه و شمال آفریقا است. فولاد مبارکه در سال 1360 تأسیس شد و در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد خام را دارد. بورس فولاد مبارکه اصفهان در سال 1368 در بازار بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شد و از آن زمان تاکنون یکی از پرطرفدارترین نمادهای بورسی بوده است. ارزش بازار این نماد در حال حاضر بیش از 4,000,000 میلیارد تومان است. قیمت سهام فولاد مبارکه اصفهان تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله قیمت جهانی فولاد، نرخ ارز، و وضعیت اقتصادی ایران قرار دارد. در سال 2023، قیمت سهام فولاد مبارکه اصفهان با افزایش حدود 40 درصدی همراه بوده است. در مقاله پیش رو هلندیگ آلنداینوست اطلاعات کاملی درباره ی بورس فولاد مبارکه ارائه خواهد داد.

از جمله عواملی که موجب افزایش قیمت سهام فولاد مبارکه اصفهان شده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش قیمت جهانی فولاد
 • کاهش ارزش پول ملی ایران
 • بهبود وضعیت اقتصادی ایران

بورس فولاد مبارکه اصفهان یک فرصت سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذاران است. این نماد دارای پتانسیل رشد زیادی است و می تواند بازدهی مناسبی برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد.

ویژگی های بورس فولاد مبارکه

در ادامه به برخی از ویژگی های بورس فولاد مبارکه اصفهان اشاره می کنیم:

 • حجم معاملات بالا: حجم معاملات روزانه بورس فولاد مبارکه اصفهان معمولاً بسیار بالا است. این امر موجب نقدشوندگی بالای این نماد می شود.
 • نوسانات بالا: قیمت سهام فولاد مبارکه اصفهان نوسانات بالایی دارد. این امر می تواند فرصت های سرمایه گذاری مناسبی را برای سرمایه گذاران فراهم کند.
 • ارزش بازار بالا: ارزش بازار بورس فولاد مبارکه اصفهان بسیار بالا است. این امر نشان می دهد که این نماد مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار دارد.

برای سرمایه گذاری در بورس فولاد مبارکه اصفهان، باید اطلاعات کافی در مورد این نماد و بازار بورس داشته باشید. همچنین باید ریسک های سرمایه گذاری در این بازار را در نظر بگیرید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت سهام فولاد مبارکه

قیمت سهام فولاد مبارکه تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، از جمله:

 • تقاضا و عرضه در بازار فولاد
 • قیمت جهانی فولاد
 • نرخ ارز
 • وضعیت اقتصادی ایران

تقاضا و عرضه در بازار فولاد

تقاضا برای فولاد در ایران به‌طور مستقیم بر قیمت سهام فولاد مبارکه تأثیر می ‌گذارد. هرچه تقاضا برای فولاد بیشتر باشد، قیمت سهام فولاد مبارکه نیز افزایش می‌یابد.

قیمت جهانی فولاد

قیمت جهانی فولاد نیز بر قیمت سهام فولاد مبارکه تأثیر می‌گذارد. هرچه قیمت جهانی فولاد بیشتر باشد، قیمت سهام فولاد مبارکه نیز افزایش می‌یابد.

نرخ ارز

نرخ ارز نیز بر قیمت سهام فولاد مبارکه تأثیر می‌گذارد. هرچه نرخ ارز افزایش یابد، قیمت سهام فولاد مبارکه نیز افزایش می‌یابد.

وضعیت اقتصادی ایران

وضعیت اقتصادی ایران نیز بر قیمت سهام فولاد مبارکه تأثیر می‌گذارد. هرچه وضعیت اقتصادی ایران بهتر باشد، قیمت سهام فولاد مبارکه نیز افزایش می‌یابد.

مزیت های سرمایه ‌گذاری در بورس فولاد مبارکه

سرمایه‌گذاری در بورس فولاد مبارکه مزایای مختلفی دارد، از جمله:

 • بازدهی بالا
 • تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری
 • دسترسی آسان

با توجه به سودآوری بالای شرکت فولاد مبارکه، انتظار می‌رود که سرمایه‌گذاری در این شرکت نیز بازدهی بالایی داشته باشد. همچنین، سرمایه‌گذاری در بورس فولاد مبارکه می‌تواند به تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری کمک کند. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری در بورس فولاد مبارکه از طریق سامانه معاملات آنلاین امکان‌پذیر است و دسترسی آسانی دارد.

معایب سرمایه‌گذاری در بورس فولاد مبارکه

سرمایه‌گذاری در بورس فولاد مبارکه معایبی نیز دارد، از جمله:

 • ریسک بالا
 • نوسانات قیمت
 • ضرورت دانش و تجربه

با توجه به نوسانات قیمتی در بازار بورس، سرمایه‌گذاری در این بازار ریسک بالایی دارد. همچنین، سرمایه‌گذاران برای کسب سود در بورس فولاد مبارکه باید از دانش و تجربه کافی برخوردار باشند.

آینده بورس فولاد مبارکه

آینده بورس فولاد مبارکه به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • رشد اقتصادی ایران
 • توسعه زیرساخت‌های ایران
 • افزایش تقاضا برای فولاد در ایران

با توجه به رشد اقتصادی ایران و توسعه زیرساخت‌های این کشور، انتظار می‌رود که تقاضا برای فولاد در ایران نیز افزایش یابد. این امر می‌تواند منجر به افزایش قیمت سهام فولاد مبارکه شود.

به طور کلی بازار بورس امروزه طرفداران بسیاری دارد. در حقیقت بورس یک بازار مالی است که در آن افراد و شرکت ها می توانند سهام شرکت های دیگر را بخرند و بفروشند. سهام نشان دهنده مالکیت در یک شرکت است. وقتی کسی سهام یک شرکت را می خرد، در واقع بخشی از آن شرکت را خریداری می کند. بورس ها به افراد و شرکت ها این امکان را می دهد که پول خود را در شرکت های دیگر سرمایه گذاری کنند. این امر می تواند به رشد شرکت ها و اقتصاد کمک کند. بورس ها همچنین به افراد این امکان را می دهد که از طریق سرمایه گذاری در سهام، از سود شرکت ها بهره مند شوند. زمانی که یک شرکت سود می کند، می تواند بخشی از آن سود را به سهامداران خود به عنوان سود سهام پرداخت کند.

بورس ها انواع مختلفی دارند، از جمله بورس اوراق بهادار، بورس کالا، و بورس انرژی. بورس اوراق بهادار محلی برای خرید و فروش سهام شرکت های مختلف است. بورس کالا محلی برای خرید و فروش کالاهای مختلف مانند نفت، طلا، و محصولات کشاورزی است. بورس انرژی محلی برای خرید و فروش انرژی مانند برق، گاز، و نفت است.

در ایران، بورس اوراق بهادار تهران بزرگترین بازار مالی است. این بورس در سال 1346 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 400 شرکت در آن حضور دارند. بورس فولاد مبارکه یکی از پر طرفدار ترین ها در بازار است که در این مقاله به شکل جامع به آن پرداختیم.

آخرین اخبار و مطالب مرتبط با فولاد مبارکه اصفهان

برخی از اخبار، آموزش ها و مطالب مربوط به فولاد مبارکه اصفهان را مشاهده کنید

فارکس یا بورس
فارکس یا بورس

سرمایه‌گذاری در بازار بورس یکی از روش‌های معمول برای کسب سود و افزایش دارایی‌ها است که بسیاری از افراد و شرکت‌ها از آن بهره می‌برند. این فرایند، از مراحل گسترده‌ای تشکیل شده است که نیازمند شناخت و آگاهی از بازار و ابزارهای مالی می‌باشد.

کیف پول غیرمترکز ارزدیجیتال
کیف پول غیرمترکز ارزدیجیتال

با ورود به دنیای ارزدیجیتال، با اصطلاحاتی مثل کیف پول آشنا می شوید. در حقیقت کیف پول ارزدیجیتال جزو جدایی ناپذیری از بازارهای مالی است. شاید برایتان سوال باشد که کیف پول ارزدیجیتال کجاست؟ کاربرد کیف پول ارزدیجیتال چیست؟ چند نوع کیف پول ارزدیجیتال وجود دارد؟ هلدینگ آلنداینوست در این مقاله پاسخ به تمامی این سوالات را خواهد داد.

صرافی های برتر خارجی ارزدیجیتال
صرافی های برتر خارجی ارزدیجیتال

صرافی ها نقش بسزایی در خریدوفروش ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی دارند. برخی از صرافی برتر خارجی در این مقاله معرفی شد تا شما بتوانید بهترین پلتفرم برای فعالیت های مالی خود را انتخاب کنید. در حقیقت هر صرافی دارای ویژگی های متفاوتی است که لازم است به آن آگاه باشید.

آموزش خرید ارز دیجیتال
آموزش خرید ارز دیجیتال

در این مقاله سعی کردیم نحوه ی چگونگی خرید ارز دیجیتال را بازگو کنیم زیرا افرادی زیادی قصد دارند وارد این بازار شوند اما اطلاعات اندکی دارند و داشتن آگاهی می تواند کمک شایانی به ادامه ی روند خریدوفروش ارز دیجیتال کند.

شروع کار در بازار بورس
شروع کار در بازار بورس

این مقاله پاسخ به سوالات ابتدایی در خصوص بورس را تفسیر می کند و چگونگی ورود به بورس را مورد بررسی قرار داده است.

حیدری: عرضه نفت در بورس کالا این انرژی را از انحصار عده‌ای خاص خارج می‌کند
حیدری: عرضه نفت در بورس کالا این انرژی را از انحصار عده‌ای خاص خارج می‌کند

نماینده کرمانشاه در مجلس گفت: عرضه نفت در بورس کالا این انرژی را از انحصار عده خاصی خارج می‌کند و باعث می‌شود بر تعداد خریداران و فروشندگان نفت ما افزوده شود.

ریزش صف‌های بازار سهام /395 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد
ریزش صف‌های بازار سهام /395 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد

طبق گزارش های بدست آمده در آخرین روز معاملاتی هفته روند صعودی شاخص‌ کل بورس تهران ادامه یافت و برای چهارمین روز متوالی رشد کرد.

عرضه اولیه جدید به روش ترکیبی در بورس
عرضه اولیه جدید به روش ترکیبی در بورس

عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام کشاورزی و دامپروری فجر اصفهان به روش ترکیبی در دو مرحله امروز شنبه انجام می شود.

55 صندوق سرمایه‌گذاری در یک سال گذشته به بورس اضافه شد!
55 صندوق سرمایه‌گذاری در یک سال گذشته به بورس اضافه شد!

گروه آمار و تحلیل ریسک مرکز، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس گزارش ماهانه (فروردین ۱۴۰۲) وضعیت بازار سرمایه را منتشر کرد.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد فولاد مبارکه اصفهان چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد فولاد مبارکه اصفهان را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب
Inline