ارز دیجیتال شیبا اینو Shiba Inu چیست؟

ارز shiba inu به عنوان یک اسمبل نمادین بر اساس نژاد سگ شیبا اینو ژاپنی شناخته می‌شود و در جریانات بازار کریپتو از آن به عنوان یک ارز مبتنی بر جامعه یا "ممبرانس" یاد شده است.

"SHIB" یا "Shiba Inu"  که یک ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی) است. SHIB، مخفف Shiba Inu Token است و بر اساس بلاکچین Ethereum ایجاد شده است. این ارز دیجیتال به عنوان یک اسمبل نمادین بر اساس نژاد سگ شیبا اینو ژاپنی شناخته می‌شود و در جریانات بازار کریپتو از آن به عنوان یک ارز مبتنی بر جامعه یا "ممبرانس" یاد شده است. همچنین SHIB، همچون سایر ارزهای دیجیتال، در بازارهای تبادل معاملاتی مختلف معامله می‌شود. "Yard" در بازارها به معنای یک میلیارد واحد پولی است، به صورت تکه کلامی کوتاه‌شده. این اصطلاح جهت نامگذاری اعداد بسیار بزرگ معمولاً در حوزه‌های مالی و اقتصادی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک "یارد دلار" به معنای یک میلیارد دلار است. این اصطلاح برای جلوگیری از ابهام در مکالماتی که در آن اعداد بسیار بزرگ مطرح می‌شوند، به کار می‌رود. یارد (Yard) به عنوان یک ملک دیجیتال رسمی برای SHIB در متاورس (Metaverse) استفاده می‌شود. دارندگان یارد توانمندی کامل برای ساخت تجربیات، از جمله بازی‌ها و دارایی‌ها، دارند و می‌توانند از آن سود سرمایه‌گذاری نمایند. هر یارد یک NFT ERC-721 منحصر به فرد است. در این مقاله از هلدینگ آلنداینوست همراه ما باشید.

SHIB YARD چگونه تحلیل می‌شود؟

تحلیل SHIB YARD ممکن است به چندین جنبه مختلف متمرکز شود:

۱- ارزش NFT (ERC-721)

 هر SHIB YARD یک NFT منحصر به فرد است. ارزش آن ممکن است بر اساس عوامل مختلفی از جمله تاریخچه، طراحی، یا امکانات مرتبط با آن تحلیل شود.

۲- قیمت و معاملات بازار

 قیمت یاردها در بازارهای معاملاتی مختلف می‌تواند نقطه مرکز تحلیل باشد. معاملات گذشته و حجم معاملات نیز می‌تواند به عنوان نشانگرهای مهم برای تحلیل باشند.

۳- قابلیت‌های تجربه ساخته شده

دارندگان یارد توانمندی ساخت تجربیات مختلف در متاورس را دارند. این قابلیت‌ها، از جمله بازی‌ها و دارایی‌ها، می‌توانند به عنوان عاملی برای ارزش یک یارد شناخته شوند.

۴- درآمد پس‌زمینه

 توانایی کسب درآمد پس‌زمینه از طریق تجربیات ساخته شده در یارد نیز یک جنبه مهم در تحلیل است. این می‌تواند شامل درآمد از بازی‌ها یا سایر فعالیت‌های متاورس باشد.

۵- اندازه و موقعیت در متاورس

 مکان و ابعاد یک یارد نیز می‌تواند بر ارزش آن تأثیر بگذارد. به‌عنوان مثال، یاردهایی که در مناطق محبوب و بازدیدشده قرار دارند ممکن است ارزش بیشتری داشته باشند.

این تحلیلات ممکن است بر اساس نیازها و اهداف افراد مختلف متغیر باشند.

YARD - (Y, X)

"YARD" به معنای یک ملک دیجیتال یا NFT در متاورس است و "(21, 65)" نشان‌دهنده مختصات جغرافیایی یا موقعیت مکانی مربوط به آن می‌باشد. این مختصات ممکن است عرض جغرافیایی (latitude) و طول جغرافیایی (longitude) باشند و به صورت جفتی نشان دهنده مکان دقیق مورد اشاره باشند. Owned by 838E1C به معنای این است که این یارد توسط شخص یا کیف‌پولی با کد 838E1C مالکیت دارد. این عبارت ممکن است به شناسه یا آدرس متعلق به مالک اشاره کند که برای تعیین مالکیت یارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اطلاعات در یک سیستم متاورس یا بازی دیجیتال به منظور نمایش مالکیت یک ملک دیجیتال استفاده می‌شود. "Current price 0.0378 ETH, $129.24" به این معناست که قیمت فعلی به ارزش 0.0378 اتریوم (ETH) است، که معادل با 129.24 دلار آمریکایی می‌باشد. این دو مقدار نشان‌دهنده قیمت موازی این دارایی یا محصول در دو واحد ارزی مختلف هستند؛ اتریوم به عنوان ارز دیجیتال و دلار آمریکایی به عنوان ارز ملی در نظر گرفته می‌شود. 

 • Price History به سوابق و تاریخچه تغییرات قیمت یک دارایی، محصول یا ارز رمزنگاری شده اشاره دارد. این اطلاعات نشان‌دهنده تحولات در قیمت این دارایی در بازار به مرور زمان است و به تحلیل تغییرات قیمت و الگوهای بازار کمک می‌کند.
 • حجم معاملات به واحد اتریوم (Volume in ETH) به حجم کل معاملات انجام شده بر اساس اتریوم (ETH) در یک بازار خاص اشاره دارد. این اطلاعات نشان‌دهنده مقدار اتریومی است که در معاملات خرید و فروش دارایی یا ارز مورد استفاده قرار گرفته است.
 • میانگین قیمت به واحد اتریوم (Average Price in ETH) به میانگین وزن‌دار قیمت تمام معاملات انجام شده بر اساس اتریوم (ETH) در یک بازار خاص اشاره دارد. محاسبه این میانگین ممکن است بر اساس قیمت‌های مختلف معاملات باشد و نشان‌دهنده قیمت میانگینی است که در طول یک دوره زمانی مشخص محاسبه شده است.
 • قیمت (Price) به مبلغ پول (معمولاً به دلار آمریکایی) اشاره دارد که باید برای خرید یا فروش یک دارایی، محصول یا خدمت پرداخت شود.
 • قیمت در دلار آمریکا (USD Price) نشان‌دهنده قیمت یک مورد خاص در واحد پول دلار آمریکایی است.
 • تعداد (Quantity) به تعداد یا حجم واحد از دارایی، محصول یا خدمتی که مورد معامله قرار می‌گیرد، اشاره دارد.
 •  Floor Difference، این اصطلاح به تفاوت بین قیمت فعلی دارایی و یا کفینگ شده (حداقلی تعیین شده) واحدی اشاره دارد. این می‌تواند به عنوان یک شاخص از تغییرات قیمت در بازار استفاده شود.
 • Expiration، این مفهوم به زمان یا تاریخ انقضاء یک معامله یا قرارداد اشاره دارد، به این معنا که تا چه زمانی معامله یا قرارداد معتبر خواهد بود و بعد از این زمان باید مورد بازنگری قرار گیرد.
 • From، این کلمه معمولاً به مبدأ یا منبع یک معامله، پیشنهاد یا داده اشاره دارد. به عبارت دقیق‌تر، این ممکن است به نشان دادن شخص، سازمان یا محلی که مبدأ یا فرستنده یک پیام، پیشنهاد یا اطلاعات می‌باشد، اشاره کند.
 •  (DISTRICT) 29% - - (Floor): 0.0378 (ETH)، رشد منطقه‌ای با مقدار 29% نشان‌دهنده افزایش درصدی در ارزش یا قیمت این منطقه در یک بازه زمانی مشخص است. همچنین، کف (Floor) با مقدار 0.0378 اتریوم نشان‌دهنده حداقل قیمتی است که این منطقه ممکن است داشته باشد، به عبارت دقیق‌تر، این مقدار اتریوم نقطه پایین‌ترین مقداری است که این منطقه معامله می‌شود.
 •  (Shiboshi Zone): 1%- (Floor): 0.0378 -(ETH) در این متن، به اطلاعاتی درباره "منطقه شیبوشی" اشاره شده است. این منطقه به عنوان گروه-طلایی (Tier-Golden) دسته‌بندی شده است و درصد 1 درصدی نیز ذکر شده است. همچنین، کف (Floor) با مقدار 0.0378 اتریوم نشان‌دهنده حداقل قیمتی است که این منطقه ممکن است داشته باشد، به عبارت دقیق‌تر، این مقدار اتریوم نقطه پایین‌ترین مقداری است که این منطقه معامله می‌شود.
 • TIER- Golden Tail 24% - Floor: 0.0378 ETH در اینجا اطلاعاتی درباره یک تایر مشخص آورده شده است. "دم طلایی" به عنوان مشخصه‌ای از این تایر اشاره دارد و درصد 24% ممکن است نشان‌دهنده میزان رشد یا اهمیت این تایر باشد. همچنین، کف (Floor) با مقدار 0.0378 اتریوم (ETH) نقطه پایین‌ترین مقداری است که این تایر ممکن است معامله شود.

Shib

متاورس، جلوه‌گری از تاریخ ما به عنوان یک جامعه است که به صورت مجازی نمایش داده شده، در یک لایه از تصاویر زیبا، مجموعه‌ای اختصاصی از زمین‌های مجازی است که نوآوری و وحدت ما را به نمایش می‌گذارد، با یک مکانی که واقعاً می‌توانیم آن را خانه بخوانیم. این پروژه تجربه‌ای فراگیر را به ارمغان می‌آورد که جامعه شیبا اینو را نزدیک‌تر از هر زمان دیگری می‌کند. اکوسیستم شیبا به‌طور کامل توسط پروژه "شیب: متاورس" استفاده خواهد شد، به این معنا که همه توکن‌ها اعم از $SHIB، $LEASH، $BONE، حتی SHIBOSHIS محبوب ما نیز نقش خواهند داشت. SHIB YARD مجموعه‌ای از NFTها (توکن‌های غیرقابل قابل‌تعویض) است. قیمت کف SHIB YARD  امروز 83.76 دلار است، با حجم فروش 0.99 اتریوم در طول ۲۴ ساعت. در حال حاضر، کل تعداد 21,090 NFT ساخته شده است که توسط 6,254 مالک منحصر به فرد نگهداری می‌شود، و دارای سرمایه بازار کلی 1,766,570 دلار است. شما می‌توانید NFTهایSHIB YARD  را در (Blur)، (OpenSea)، (LooksRare) و (X2Y2) خرید و فروش کنید. شیبا اینو (Shiba Inu) یک توکن رمزنگاری (Cryptocurrency) است که به عنوان یک پروژه توسعه یافته در زمینه دارایی‌های دیجیتال معرفی شده است. این توکن ابتدا به عنوان یک تقلبی برای موفقیت توکن دیگری به نام داگ کوین (Dogecoin) معرفی شد، اما به زودی به یک پروژه مستقل تبدیل شد. تعداد کل NFTهای منحصر به فرد در مجموعه SHIB YARD برابر با 21,090 عدد است. این تعداد نشان‌دهنده تعداد کل اقلام مجازی است که در این مجموعه وجود دارد. هر NFT یکی از این 21,090 اقلام منحصر به فرد را نمایان می‌کند. این NFTها معمولاً به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (Non-Fungible Tokens) شناخته می‌شوند که هرکدام دارای خصوصیات ویژه و یکتایی هستند. تعداد کل مالکانی که NFTهای SHIB YARD را دارند، برابر با 6,254 آدرس منحصر به فرد است. این نشان‌دهنده تعداد افراد یا آدرس‌های جایگاه‌دار است که یک یا چند NFT از مجموعه SHIB YARD را در اختیار دارند. هر مالک ممکن است یک یا چند NFT از این مجموعه را در کیف پول دیجیتال خود نگه‌داری کند.

Shibarium

شیباریوم (Shibarium) یک بلاک‌چین لایه دوم (L2) است. بلاک‌چین لایه دوم یک تکنولوژی اضافی بر روی بلاک‌چین اصلی، معمولاً بر روی یک بلاک‌چین اصلی از نوع لایه اول (L1) مثل اتریوم، اجرا می‌شود. L2 به عنوان یک لایه بهینه‌ساز برای افزایش سرعت و کاهش هزینه تراکنش‌ها معرفی شده است. شیباریوم به عنوان یک بلاک‌چین L2 برای شیبا اینو (Shiba Inu) معرفی شده است. این تکنولوژی جدید امکان انجام تراکنش‌ها با هزینه کمتر و با سرعت بیشتر را فراهم می‌کند. از این راه، شیباریوم به جامعه شیبا اینو کمک می‌کند تا به بهبود کارایی و تجربه کاربری در اکوسیستم رمزارزی خود برسد. شیباریوم (Shibarium) یک تکنولوژی بلاک‌چین لایه دوم (L2) است که برای جامعه شیبا اینو (Shiba Inu) توسعه یافته است. برای درک بهتر، بیایید توضیحات بیشتری درباره بلاک‌چین لایه دوم و نقش شیباریوم را ارائه دهیم:

۱- بلاک‌چین لایه دوم (L2)

مفهوم عمده: بلاک‌چین لایه دوم به عنوان یک افزودنی به بلاک‌چین اصلی (لایه اول یا L1) معرفی می‌شود. 

هدف اصلی: بهبود سرعت و کارایی تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌ها.

عملکرد: تراکنش‌ها در لایه دوم انجام می‌شوند و سپس به بلاک‌چین اصلی گزارش می‌شوند.

۲- شیباریوم (Shibarium)

   -هدف: ارتقاء اکوسیستم شیبا اینو با استفاده از بلاک‌چین L2.

   - مزایا: با استفاده از L2، هزینه تراکنش‌ها کاهش می‌یابد و انجام تراکنش‌ها به سرعت بیشتری امکان‌پذیر است. جامعه شیبا اینو می‌تواند از این تکنولوژی بهره‌مند شود، به‌ویژه در مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال و تبادلات در اکوسیستم خود.

با این توضیحات، می‌توان نتیجه گرفت که شیباریوم به عنوان یک ابزار پیشرفته برای بهبود امکانات تراکنشی و کارکرد اکوسیستم شیبا اینو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

The Shib Magazine

شیبا اینو (Shiba Inu)، به رهبری توسعه‌دهنده پوشنامه مجازی به نام شیتوشی کوساما، از تکنولوژی نوآورانه استفاده می‌کند تا اکوسیستم پیشرو در حوزه فناوری شود. با این حرکت جدید، شیبا اینو نه تنها در حال بازتعریف اکوسیستم گسترده خود است و مرزهای معمولی حلقه حفاظتی و امنیتی در حوزه رمزارزها و بلاک‌چین را فراتر می‌زند، بلکه اساسات بهبودهای حریم خصوصی خود را با دقت و پیش‌بینی بی‌نظیری فراهم می‌کند. با ورودی بی‌نظیر و نوآورانه، شیب وارد یک شراکت استراتژیک با Zama شده است، یک شرکت رمزنگاری متن باز پیشرو که راه‌حل‌های پیشرفته رمزنگاری کاملاً هومومورفیک (FHE) را برای بلاک‌چین و هوش مصنوعی توسعه می‌دهد. این همکاری نقطه مهمی در تکامل وب3 است، زیرا دو نوآور برجسته در جهان رمزارزها را با هم جلب می‌کند تا در حوزه حفاظت از داده و امنیت، معیارهای جدیدی برای تعیین کنند. این درباره آینده‌پژوهی اکوسیستم شیبا اینو در برابر تهدیدات ظاهر شده، تشویق به نوآوری از طریق دسترسی به ابزارهای امنیتی درجه اول حریم خصوصی و توانمندسازی توسعه‌دهندگان برای ایجاد نسل بعدی برنامه‌های امن و متمرکز بر حریم خصوصی است.

Zama چیست؟

Zama یک شرکت با محل اقامت در پاریس است که توسط پاسکال پاییر و رند هیندی تأسیس شده و با بیش از ۷۰ پژوهشگر و مهندس از زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کند. این شرکت به رمزنگاری متمرکز است و بیشترین تمرکز خود را بر روی ایجاد ابزارهای رمزنگاری همگام کامل دارد. FHE یک نوع از رمزنگاری است که به داده اجازه می‌دهد در فرم رمزنگاری شده‌اش پردازش شود. این بدین معناست که داده می‌تواند تحلیل شود، تغییر یابد یا پردازش شود بدون این که نیاز به رمزگشایی داشته باشد. این امر نوآورانه است، زیرا به طور سنتی برای کار با داده‌های رمزگشایی شده، نیاز به ابتدایی کردن آن، پردازش آن و سپس دوباره رمزگذاری آن بوده‌است، که در طی این فرآیند داده به خطر افتاده‌اند. اهمیت کار زاما برای هر دو سازمان و کاربران حقیقی بسیار بزرگ است. شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از این ابزارها برای ارائه خدماتی استفاده کنند که داده‌های کاربران را پردازش کنند، مثل محاسبه آمار، سفارشی کردن محتوا و یا هر کار دیگری، بدون دیدن واقعی داده در فرم قابل خواندن. این رویکرد حریم خصوصی و امنیت داده کاربران را به یک میزان بی‌سابقه ایجاد می‌کند. در زمینه گسترده‌تر، هنگامی که FHE به طور گسترده‌تری به کار گرفته می‌شود، تقریباً همه فعالیت‌های آنلاین می‌توانند به صورت انتها به انتها رمزگذاری شوند. این به معنای این است که از لحظه ارسال داده از یک دستگاه، تا زمانی که در حال پردازش در ابر هستند و تا زمانی که دوباره دریافت می‌شوند، داده به صورت رمزگذاری شده باقی می‌ماند که حریم خصوصی و امنیت تعاملات آنلاین را به شدت افزایش می‌دهد. FHE یک تکنیک قدرتمند است که داده را نه تنها برای ارائه دهنده خدمات، هکرها یا نهادهای دولتی، بلکه همچنین اطمینان می‌دهد که محاسبات به صورت عمومی انجام شود بدون اینکه حریم خصوصی کاربر تخلف شود، زیرا داده در طول فرآیند رمزگذاری باقی می‌ماند. پیشرفت‌های نوآورانه زاما در زمینه رمزنگاری همگام کامل (FHE) باعث شده است که به عنوان یکی از ۱۰ نهایی در مسابقه ابتکار RSA Conference 2023 Innovation Sandbox شناخته شود.

Shib Name

نام شیب یا "Shib Name" یک شناسه غیرمتمرکز است که در سراسر اکوسیستم وب3 شیبا و حتی فراتر از آن برای شما ایجاد می‌شود. ما پشت پرده به سختی در حال کار هستیم تا دیدگاه خود را به واقعیت بپیوندانیم و نام‌های شیب با کاربری بالا را در اواخر فصل اول سال 2024 ارائه دهیم. این نام‌های شیب به عنوان یک شناسه منحصر به فرد و غیرمتمرکز طراحی شده‌اند که در تعاملات، ارتباطات و فعالیت‌های شما در دنیای دیجیتال نقش دارند. این ابزار جدید با ارائه نام‌های شیب، به کاربران این امکان را می‌دهد تا هویت خود را در این فضاها به بهترین شکل ممکن بسازند و از مزایای بالایی بهره‌مند شوند. توسعه این نام‌های شیب جزو اهداف شیبا اینو است که با ارائه راهکارهای جدید و به‌روز، تجربه کاربری در دنیای رمزارزها و بلاک‌چین را ارتقاء دهد. این تحولات ممکن است امکانات جدیدی برای ارتباطات امن‌تر و خصوصی‌تر را فراهم کنند و به کاربران این امکان را بدهند تا به بهترین شکل ممکن در جریان این تغییرات شرکت کنند.

جمع‌بندی

شیب یارد (SHIB YARD) یک مجموعه از توکن‌های NFT است که به نام YARD شناخته می‌شود. هر YARD به معنای یک میلیارد واحد پولی است. این توکن‌ها به عنوان دارایی دیجیتال برای اعضای جامعه SHIBA Inu و شیباکالز (Shibacals) در اکوسیستم وب 3 متصل شده‌اند. YARDها از توکن استاندارد ERC-721 برخوردارند و به صاحبانشان این امکان را می‌دهند که تجارب مختلف از جمله ساخت بازی‌ها و دارایی‌ها را تجربه کنند و از آنها درآمد سرانه کسب کنند. شیباکالز (Shibacals) تیمی متعهد به توانمندسازی جوامع رمزارزی جهانی در وب 3 است. این تیم با تولید کالاهای فیزیکی شگفت‌انگیز از جمله اسباب‌بازی، عروسک‌ها و سایر محصولات، باعث تبدیل NFTهای دیجیتال به مجموعه‌های اصیل و جذاب شده است. از تگهای شیب و تراشه‌های NFC در محصولات برای اطمینان از اصالت استفاده می‌شود و این تراشه‌ها امکان دسترسی به NFTهای VIP یا کوپن‌های مفاجا را فراهم می‌کنند. به منظور بهبود امکانات اکوسیستم، شیبا اینو یک شراکت استراتژیک با شرکت زاما برقرار کرده است. زاما یک شرکت برجسته در زمینه رمزنگاری همگام کامل (FHE) است که با ارائه ابزارهای پیشرفته رمزنگاری، به بهبود حریم خصوصی و امنیت داده‌ها در حوزه بلاک‌چین و هوش مصنوعی می‌پردازد. این همکاری می‌تواند به ترقی وب 3 کمک کرده و حریم خصوصی در تعاملات آنلاین را بهبود بخشد. در زمینه تجاری، تیم Shibacals به توانمندی جوامع در جهان رمزارزها در وب 3 می‌افزاید. این تیم با همکاری با تولیدکنندگان ماهر، محصولات با کیفیت بالا و متنوعی ارائه می‌دهد. از اتصال نوین با شبکه‌های بلاک‌چین چون شیباریوم، Shibacals به عنوان یک انتخاب بی‌نظیر در بازار ظاهر می‌شود. در آخرین مرحله، Shib Name به عنوان یک شناسه دیجیتال غیرمتمرکز در اکوسیستم وب 3 شیبا مطرح شده است. این نام شیب به کاربران این امکان را می‌دهد که در تعاملات و ارتباطات خود در دنیای دیجیتال از یک شناسه یکتا و غیرمتمرکز بهره‌مند شوند.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب