USDC یک میلیارد دلار بازخرید خالص را تحمل کرد

ناشر استیبل کوین سیرکل (Circle) مقدار نامعلومی از ذخایر نقدی USDC را در بانک سیلیکون ولی، که اکنون شکست خورده است، نگهداری می‌کند.

ناشر استیبل کوین سیرکل (Circle) مقدار نامعلومی از ذخایر نقدی USDC را در بانک سیلیکون ولی که اکنون شکست خورده است، نگهداری می کند.

تراکنش‌های بلاکچین از پلتفرم اطلاعاتی رمزنگاری Nansen نشان می‌دهد استیبل کوین USDC از صبح روز جمعه زمانی که بانک سیلیکون ولی(SVB)، حدود 1 میلیارد دلار بازخرید خالص داشته است.
به گفته نانسن، Circle حدود 1.6 میلیارد دلار USDC را در روز جمعه سوزاند و همزمان با بازخرید دلار توسط سرمایه‌گذاران، توکن‌ها را از گردش خارج کرد. سیرکل همچنین سکه های جدیدی ضرب کرد و به گردش آن افزود، اما بسیار کمتر از آن چیزی که نابود کرد.
بر اساس داده‌های بدست آمده، متعاقباً، ارزش بازار USDC از 43.5 میلیارد دلار در روز جمعه به 42.4 میلیارد دلار کاهش یافت. USDC نیز از 1 دلار کاهش یافت که نشانه ای از نگرانی در مورد وضعیت ذخایر آن است.

USDC دومین استیبل کوین بزرگ است که تنها پس از USDT تتر، ستون اصلی اکوسیستم کریپتو است. بر اساس وب سایت Circle، ارزش این توکن توسط اوراق قرضه دولتی ایالات متحده و دارایی های نقدی مانند، از جمله 11.1 میلیارد دلار سپرده نقدی در بانک های مختلف تحت نظارت پشتیبانی می شود.
پس از آن که SVB، یکی از بانک‌هایی که Circle بخشی از دارایی‌های پشتیبان USDC را در اختیار داشت، با افت بانکی مواجه شد، سرمایه‌گذاران نگران ثبات استیبل کوین شدند. رگولاتورها صبح روز جمعه فعالیت بانک را تعطیل کردند.

یکی از سخنگویان Circle بعدازظهر جمعه به CoinDesk گفت که SVB یکی از شش بانکی است که تقریباً 25٪ از ذخایر USDC را که به صورت نقد نگهداری می‌شود مدیریت می‌کند.
سخنگو افزود: در حالی که ما منتظر شفافیت در مورد چگونگی تاثیر دریافت FDIC بانک سیلیکون ولی بر سپرده گذاران آن هستیم، Circle و USDC به طور عادی به فعالیت خود ادامه می دهند.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب