Pitch Fork

در بازار کریپتو اندیکاتور های مختلفی وجود دارند که معامله‌گران با سودبری از آنها آینده و روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند. از بهترین اندیکاتور های مورد استفاده متخصصان اندیکاتور پیچ فورک است

در بازار کریپتو اندیکاتور های مختلفی وجود دارند که تحلیلگران و معامله‌گران با سودبری از آنها آینده و روند بازار را پیش‌بینی می‌کنند. از بهترین اندیکاتور های این بازار که همچنان مورد استفاده متخصصان این بزار است، اندیکاتور پیچ فورک است. این اندیکاتور فنی که توسط مربی مشهور آلن اندروز توسعه داده شده است، می‌تواند توسط معامله گران برای ایجاد فرصت های سودآور و فرصت های نوسانی در بازار فارکس و سایر بازارها استفاده شود. بر اساس تایم فریم های بلندمدت، Pitchfork اندروز می‌تواند برای شناسایی و اندازه‌گیری چرخه‌های کلی که بر فعالیت نقطه‌ای زمینه‌ای تأثیر می‌گذارند استفاده شود. در این بخش هلدینگ آلنداینوست به آموزش این اندیکاتور می‌پردازد.

تعریف Pitchfork

Pitchfork (گاهی به عنوان مطالعات خط میانه نامیده می‌شود) در برنامه های متعدد و بسته های نمودار موجود است و به طور گسترده توسط معامله گران تازه کار و با تجربه شناخته شده است. این نرم افزار قابل مقایسه با خطوط پشتیبانی و مقاومت در حال اجرا، دو خط حمایت/مقاومت قدرتمند با یک خط میانی را ارائه می‌دهد که می‌تواند به عنوان حمایت/مقاومت یا به عنوان خط رگرسیون کاذب عمل کند. اندروز معتقد بود که قیمت بازار در 80 درصد مواقع به سمت خط میانه کشیده می‌شود و 20 درصد باقی‌مانده را نوسانات شدید یا تغییرات در احساسات تشکیل می‌دهند. در نتیجه، روند کلی بلندمدت (در تئوری) بدون توجه به نوسانات کوچکتر، دست نخورده باقی می‌ماند.

اگر احساسات تغییر کند و نیروهای عرضه و تقاضا تغییر کنند، قیمت ها منحرف می‌شوند و روند جدیدی ایجاد می‌کنند. این شرایط است که می‌تواند فرصت های سود قابل توجهی را در بازارهای ارز ایجاد کند. یک معامله گر می‌تواند دقت این معاملات را با استفاده از Pitchfork اندروز در ترکیب با سایر اندیکاتورهای فنی افزایش دهد.

استفاده از Pitchfork

برای اعمال اندروز Pitchfork، معامله‌گر باید ابتدا بالا یا پایینی را که قبلاً در نمودار رخ داده است شناسایی کند. اولین نقطه، یا محور، در این قله یا فرورفتگی ترسیم می‌شود و به عنوان نقطه A برچسب گذاری می‌شود. هنگامی که پیوت انتخاب شد، معامله‌گر باید هم یک قله و هم یک فرورفتگی را در سمت راست اولین پیوت شناسایی کند. این به احتمال زیاد اصلاحی در جهت مخالف حرکت قبلی بالاتر یا پایین تر خواهد بود.

استفاده از Pitchfork اندروز در نموداری که عملکرد قیمت EUR/USD را نشان می دهد. نقطه محوری (A) در یک فرورفتگی قبلی ترسیم شده است و نقاط B و C در سمت راست محور قرار گرفته اند. خط کشیده شده از نقطه A خط میانه است، در حالی که دو شاخه به عنوان پشتیبانی و مقاومت عمل می‌کنند.

هنگامی که فورک اعمال می شود، معامله‌گر می تواند در داخل کانال معامله کند یا شکستگی ها را به سمت بالا یا پایین کانال جدا کند. می‌بینید که پرایس اکشن به خوبی به عنوان حمایت و مقاومت عمل می‌کند که در آن معامله گران می توانند از پایین وارد شوند و از بالا بفروشند زیرا قیمت به سمت میانه جذب می‌شود. مانند همیشه، دقت معامله زمانی که به دنبال تایید است، بهبود می‌یابد. یک نوسانگر قیمت پایه برای افزودن به کل معامله کافی است.

معامله در خطوط Pitchfork اندروز

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه یک معامله گر ممکن است از معامله در خطوط سود کند. پرایس اکشن در جفت ارز EUR/CAD از خط میانه برگشته و به مقاومت بالایی چنگال رسیده است. با کمی نزدیک‌تر کردن، شکل‌گیری ستاره عصر را مشاهده می‌کنیم. در اینجا، شتاب خرید که زمانی در حال افزایش بود، شروع به ناپدید شدن کرده است، و تشکیل دوجی یا متقاطع را درست زیر شاخک بالایی تشکیل می‌دهد.

هنگامی که یک نوسان ساز تصادفی را اعمال می‌کنیم، یک ضربدر زیر خط سیگنال می‌بینیم که مومنتوم نزولی را تایید می‌کند. معامله‌گر بهتر است هنگام در نظر گرفتن این نشانه‌ها، ورودی را در نقطهX ، کمی پایین‌تر از بسته شدن شمع سوم قرار دهد. این ورودی با حرکت نزولی اجرا می شود، زیرا پرایس اکشن بار دیگر به سمت خط میانه حرکت می کند، در عمل با مدیریت صحیح پول (و شامل توقف ضرر مناسب). حتی بهتر از آن، معامله‌گر می‌تواند نزدیک به 1000 پیپ در طول عمر معامله ایجاد کند.

تجارت خارج از خطوط Pitchfork

اگرچه تجارت خارج از خطوط کمتر از داخل انجام می شود، اما می‌تواند منجر به سود طولانی شود. با این حال، تلاش آنها می تواند دشوارتر باشد. فرض در اینجا این است که پرایس اکشن به سمت میانه باز می‌گردد، مشابه عملکرد قیمت بی رویه در خطوط. با این حال، ممکن است که بازار تصمیم به تغییر جهت خود داشته باشد. بنابراین، شکست بیرون ممکن است روند جدیدی در حال شکل گیری باشد. برای جلوگیری از ضرر فاجعه‌بار، پارامترهای ساده اضافه می‌شوند و قرار می‌گیرند تا اصلاحات را در کانال جذب کنند و در عین حال، حرکات نامطلوب را که در نهایت منجر به بستن زودهنگام معامله‌گران می‌شود، فیلتر کنند.

پرایس اکشن در نقطه A چنین فرصتی را ارائه می دهد. نمودار نشان می‌دهد که قیمت یورو/دلار آمریکا در هفته اول آوریل از حمایت عبور کرده است. هنگامی که شکست شناسایی شد، برای به دست آوردن چشم انداز بهتر، آن را ایزوله کرده و بزرگنمایی می‌کنیم. توجه کنید که چگونه پرایس اکشن یک بار دیگر به سمت میانه جذب می شود. این یک فرصت عالی است، اما مدیریت پول و استراتژی همچنان در تسخیر دور بعدی مهم هستند.

فرصت های متعددی به معامله گر ارائه می‌شود تا به روند کلی بازگردد، زیرا نقطه زیربنایی در شرایط محدوده تثبیت می‌شود. با این حال، فرصت واقعی در وقفه ای است که در ماه اکتبر رخ می دهد. معامله‌گر می‌تواند ببیند که اکشن قیمت قبل از شکست در محدوده یا تثبیت می‌شود و سطح حمایت 1.1958 دلار را ایجاد می‌کند.

با استفاده از یک نوسانگر قیمت واگرایی همگرایی میانگین متحرک (MACD)، فرد مشاهده می‌کند که یک سیگنال همگرایی صعودی در حال شکل گیری است، زیرا یک اوج بزرگ و متعاقبا یک قله ثانویه کوچکتر در هیستوگرام وجود دارد. ورودی در اینجا کلید است. معامله‌گر با افزایش قیمت برای آزمایش مقاومت بالای 1.2446 دلار، فرصت شکست احتمالی را خواهد دید.

جمع‌بندی

اندروز Pitchfork می‌تواند فرصت‌های سودآوری را در بلندمدت یا میان‌مدت برای معامله‌گران ارز فراهم کند و از نوسان‌های ترجیحا طولانی‌تر بازار سرمایه‌گذاری کند، اگرچه شایان ذکر است که بیشتر در تالارهای آتی و سهام استفاده می‌شود تا در بازارهای ارز. هنگامی که چنگال به طور دقیق اعمال می شود و در ترکیب با مدیریت دقیق پول و تجزیه و تحلیل فنی کتاب درسی استفاده می شود، یک معامله گر می تواند راه اندازی های عالی را جدا کند و در عین حال قیمت chopper را در بازارهای فارکس از بین ببرد. با توجه به اینکه معامله گران تمام معیارهایی را که در بالا توضیح دادیم اعمال می کنند، تجارت می تواند در مقایسه با همتایان کوتاه مدت خود به سمت سودآوری حرکت کند.

دیدگاه کاربران

دیگران در مورد این پست چه میگویند

دیدگاه شما چیست

دیدگاه خود در مورد این پست را با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر روشی یا شخصی ممنوع است.
انتشار مطالب غیراقتصادی، تبلیغ سایت، کانال، اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط، غیرمجاز است.
درصورت تخطی از قوانین‌ مذکور پیام حذف شده، حساب کاربری شما مسدود و از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌گردد.

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای ارسال دیدگاه خود میبایست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود به حساب